یک خبرگزاری غربی در گزارشی، ایران را یکی از مسائل تاثیرگذار در انتخابات 2016 آمریکا دانسته و بر آمادگی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون جهت حمله به ایران تاکید کرده است.

به گزارش حرف شما، «آسوشیتدپرس» در مطلبی تحت عنوان «چرا اهمیت دارد؟ موضوعات مورد مناقشه در انتخابات» به مسائلی که در انتخابات برای تعیین جانشین باراک اوباما مهم هستند، پرداخت.

در گزارش این رسانه آمریکایی، مسائل مرتبط به ایران یکی از موضوعات مهم در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا خوانده شده است.

در این بخش آمده است: «توافق هسته‌ای سال گذشته با تهران، برای حال حاضر تهدید درگیری نظامی آمریکا-ایران را برداشته است اما توافق روی پایه لرزانی استوار است».

آسوشیتدپرس می‌نویسد: «اما امکان آن وجود دارد که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا با توجه به مواجهه کلی با ایران و مواجهه خاص با این کشور در قبال توافق هسته‌ای، درگیر و مشغول (مسائل مرتبط با ایران) باشد».

این خبرگزاری آمریکایی با اشاره به مواضع دو نامزد اصلی انتخابات 2016 در قبال برجام تاکید می‌کند: «برای هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، موضوع اساسا، تقابل تداوم در برابر تغییر است».

این رسانه می‌افزاید: «کلینتون به عنوان وزیر خارجه، پایه ریزی توافق را انجام داد. او از توافق حمایت می‌کند البته او در قیاس با رئیس‌جمهور باراک اوباما، به طور کلی لحن سخت‌تری در قبال ایران دارد اما ترامپ از توافق متنفر است اگرچه او ادعا می‌کند که می‌تواند درباره مفاد و شرایط آن، دوباره مذاکره کند».

آسوشیتدپرس می‌نویسد: «هر دوی آنها آماده توسل به گزینه نظامی برای ممانعت از دستیابی تهران به بمب(اتمی) هستند. اگر توافق فرو بپاشد یا بدون اتخاذ تدابیر مکفی، زمان آن منقضی شود، احتمال توسل به گزینه نظامی دوباره به صحنه برمی‌گردد».

در ادامه این گزارش، مسائل مربوط به چین و کره شمالی و همچنین موضوع مهاجران و پناهندگان، از دیگر مسائل خارجی مهم و تاثیرگذار در انتخابات 2016 آمریکا عنوان شده است.

انتهای پیام/ فارس