نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از معیشت با افزایش حقوق جبران می‌شود گفت: نمی‌گویم بخش حقوق تصویب شده برای کارگران کافی است اما بهتر از سال گذشته بوده اما جوابگوی تورم فعلی نیست.

به گزارش فرا تحلیل نیوز حمیدرضا فولادگر در سی‌امین جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید استان اصفهان اظهار داشت: حدود ۱۰ سال است که نامگذاری سال مرتبط با مسائل اقتصادی است و این یک پیام دارد، مسائل سیاست خارجی کشور بسیار مهم است اما مباحث اقتصادی بسیار مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: اولویت نخست مسئولان کشور باید حل مسائل اقتصادی در معیشت خانوار، اشتغال و ایجاد فضای کسب و کار باشد، ما اکنون در شرایط رکود تورمی قرار داریم البته در دولت‌های قبل تورم داشتیم اما رکود نداشتیم و یا رکود داشته ولی تورم وجود نداشت اما تاکنون در دو مقطع حالت رکود تورمی را تجربه کرده‌ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این شرایط اقتصادی بهترین راه برون رفت رونق تولید است و همه اقتصاددان‌ها این را مطرح می‌کنند، این رونق دست دولت و حاکمیت و همچنین در دست مردم است، دولت اگر در هر حوزه‌ای فعالیت کند هزاران شغل ایجاد می‌شود و زمانی که مردم در صحنه بیایند شاهد رونق و گردش کار اقتصادی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اثر چرخیدن چرخ اقتصاد، اشتغال است و برای مثال اگر صنعت ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی فعال شود هزاران شغل فعال می‌شود، اثر دیگر رونق این است که باید تولید ناخالص ملی کشور را بالا ببریم و مشکلات ارزی هم به همین دلیل است.

فولادگر بیان کرد: زمانی که رونق تولید ایجاد می‌کنید مشکلات اقتصاد  و معیشت مردم نیز قابل رفع می‌شود، بخشی از معیشت با افزایش حقوق جبران می‌شود و نمی‌گویم بخش حقوق تصویب شده برای کارگران کافی است اما بهتر از سال گذشته بوده اما جوابگوی تورم فعلی نیست.

وی گفت: بخشی از مسائل معیشتی با افزایش حقوق برطرف می‌شود و در توان دولت این نیست که یک مرتبه چندین برابر افزایش حقوق داشته باشد، رونق می‌تواند مسائل و مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کرده و اقتصاد مردم را فعال کند و اگر رونق در کار باشد درآمد دولت نیز افزایش پیدا می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آن چیز که به صورت اساسی مشکلات اقتصادی را می‌تواند برطرف کند رونق است، در بحث تولید و رونق جلساتی را در ابتدای سال در کمیسیون ویژه گذاشتیم و قرار بر این شد تا پایان خرداد طرحی با محوریت حمایت تولید را بررسی شود.

وی افزود: از تولیدکننده نیز انتظار داریم که ارتقا بهره‌وری و کیفیت را مدنظر قرار دهد، کیفیت و بهره‌وری باید به میزانی باشد که تولیدات داخلی در برابر کالاهای مشابه خارجی در اولویت قرار بگیرند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : تسنیم