استاندار اصفهان در جلسه شورای مدیریت بحران استان به دستگاه‌ها و صاحبان سازه‌های در مسیر رودخانه یک‌ماه فرصت داد تا بناهایی غیرمجاز را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با دستور رفع سازه‌های مسیر سیلاب برگزار شد، اظهار کرد: هیچ عقلی در هیچ کجای دنیا اجازه نخواهد داد که در حریم رودخانه سازه‌هایی احداث شود تا در زمان سیل خسارات زیادی را وارد کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه احداث سازه‌های غیرمجاز در مسیر رودخانه‌های کشور در سیل اخیر ۴۰ هزار میلیارد تومان خسارت به دنبال داشت، تصریح کرد: ۵۴ سازه احداث شده خلاف قانون در مسیر رودخانه در استان باید تا یک ماه آینده و تشکیل جلسه بعدی مدیریت بحران تعیین تکلیف شود.

وی افزود: در این فرصت یک‌ماهه از صاحبان سازه‌ها درخواست داریم که هرچه سریعتر نسبت به تخریب سازه‌ها اقدام کنند در غیر این صورت با استفاده از مصوبات قانونی و مندرجات و هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه‌ها، شرکت آب منطقه‌ای وظیفه قانونی خود را با توجه به تاکید استانداری بر اجرای قانون و آئین‌نامه‌های موجود و با هماهنگی مقامات قضایی به انجام خواهد رساند.

رضایی با اشاره به اینکه شناسایی سازه‌های پرخطر واقع در مسیر سیلاب بر عهده آب منطقه‌ای است، اظهار داشت: فرمانداران باید با هماهنگی سایر دستگاه‌ها، مشکلات موجود در مسیل‌ها را براساس قانون و مصوبه ابلاغی مجلس شورای اسلامی شناسایی و اعلام کنند تا نسبت به تخریب این سازه ها اقدام شود.

استاندار اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: در تخریب سازه‌های در مسیر رودخانه با هیچ فرد و دستگاهی تعارف نخواهیم داشت.

وی همچنین تشکیل جلسه و ارائه گزارش صرف را یکی از مشکلات امروز کشور برشمرد و افزود: نباید وقت مسؤولان را به ارائه گزارش هدر داد و اینگونه گزارش‌ها را می‌توان در سایت‌های اداری و به طور مکتوب هم ارائه کرد.

منصور شیشه‌فروش نیز در این جلسه اظهار داشت: ۱۷۴ نقطه پرخطر و حادثه خیز سیلابی استان در مسیل رودخانه وجود دارد که باید اقدام لازم برای مدیریت آن صورت بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان افزود: این نقاط شامل ۱۲۰ نقطه تقاطعی پرخطر در رودخانه و ۵۴ سازه پرخطر در مسیر سیلاب است که در محدوده ۱۲ شهرستان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه سه هزار کیلومتر رودخانه در استان وجود دارد که رعایت حریم رودخانه و لایروبی مسیل‌ها در برخی مناطق بدرستی انجام نشده است، یادآور شد: خسارت‌های پس از وقوع سیل در کشور ناشی از رعایت نشدن حریم رودخانه‌ها و لایروبی نشدن مسیل ها بود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس