مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت:با توجه به مشکلات اقتصادی و مشکلات معیشتی طلاب موظف هستند با حضور مستمر و مؤثر در بین مردم امیدآفرینی، نشاط و شادکامی را با محوریت معنویت برای مردم ترسم کنند.

به گزارش فرا تحلیل نیوز حجت‌الاسلام حامد اهتمام به بیان جزییات اعزام طلاب به مناطق مختلف تبلیغی با محوریت امیدآفرینی پرداخت و همچنین حفظ امتداد تبلیغ در محیط‌های تبلیغی را ضروری دانست و اظهار کرد: افرادی که در ایام ماه مبارک رمضان، ایام ماه محرم و یا مناسبت‌های دیگر برای تبلیغ به مناطق اعزام می‌شوند، پس ‌از پایان این ایام دیگر ارتباطی با محیط تبلیغی ندارند و این موضوع یکی از آسیب‌های جدی در زمین تبلیغ است.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: از همین رو یکی از اهداف در معاونت تبلیغات اسلامی در سال جاری، حفظ امتداد تبلیغ در محیط‌های تبلیغی است.

شاخصه تکریم مبلغ؛ نوآوری در تبلیغات است

وی در ادامه تکریم مبلغ و کار رسانه مبلغان را یکی از اقدامات صورت گرفته در خصوص حفظ امتداد تبلیغ در محیط‌های تبلیغی مطرح کرد و افزود: امسال طرح «تکریم مبلغ» در محیط تبلیغ بر اساس یکسری از شاخصه‌هایی که محوریت آن نوآوری در تبلیغات است، در نظر گرفته‌شده است.

اهتمام پیرامون طرح تکریم مبلغ اذعان داشت: بنابر آنچه گفته شد، در دهه اول ماه مبارک رمضان‌ یک ارزیابی از مبلغانی که در مناطق تبلیغی مستقر شده‌اند، به‌وسیله افرادی که در مساجد حضور دارند انجام خواهیم داد و پس‌ از آن از طرف دفتر تبلیغات آن مبلغ موردت کریم قرار می‌گیرد تا به این وسیله مردم آن منطقه بدانند که این مبلغ از نگاه ما یک مبلغ موفقی است.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح داشت: مسأله تکریم دو حسن خواهد داشت، نخست آن‌که خود مبلغ مورد تکریم قرار خواهد گرفت و دوم آن‌که از سال‌های آینده اگر دفتر تبلیغات نتوانست همان شخص را به آن منطقه اعزام کند، خود مردم آن منطقه طلبه را شناسایی کنند.

هر طلبه باید یک رسانه باشد

وی در ادامه با اشاره به فعالیت رسانه‌ای طلاب در راستای فعالیت‌های تبلیغشان بیان داشت: دومین کاری که از اهداف جدی دفتر تبلیغات محسوب می‌شود، این است که هر مبلغ باید یک رسانه باشد.

اهتمام اضافه کرد: امسال در ارزیابی‌های ما «هر طلبه یک رسانه است» یکی از اساسی‌ترین محورهایی است که مورد توجه قرار دارد، به‌طور مثال مبلغی که در یکی از مناطق تبلیغی حضور دارد با حضور دریکی از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد کانال و یا گروه دائماً در راستای تبلیغات خود پس از ایام تبلیغ با افراد آن منطقه در ارتباط است.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: اگر شخص طلبه بتواند همچون گذشته که در شبکه‌های اجتماعی فعالانه، باهدف و تأثیرگذار حضور داشته باشد در کنار فعالیت تبلیغی، کار رسانه‌ای هم انجام بدهد، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اعزام طلاب به منطق تبلیغی به‌صورت گروهی و فردی، خاطرنشان کرد: اعزام طلاب هرساله به‌صورت فردی و گروهی انجام می‌گیرد که در اعزام فردی بیش از ۷۵۰ طلبه به‌صورت داوطلبانه با مناطق مختلف استان اصفهان و همچنین دیگر استان‌های کشور اعزام‌ شده‌اند.

اهتمام افزود: امسال در ایام ماه مبارک رمضان بیش از ۳۰ تشکل طلبگی که جمعیت آن‌ها حدود ۳۰۰ نفر است، به‌صورت هماهنگ در مناطق مختلف استان اصفهان همچون نمایشگاه‌ها و پارک‌ها و مراکزی که مساجد در آن وجود ندارند، به شکل امداد فرهنگی با موضوعات متفاوتی همچون مشاوره، کانون کودک و نوجوان، احکام، پاسخگویی به سؤالات شرعی و دینی و… در حال فعالیت هستند.

حضور طلاب در مناطق سیل‌زده باقوت بیشتر

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر ادامه روند کمک به سیل‌زدگان توسط طلاب ابراز داشت: با هماهنگی نهادهای دیگر در بحث اعزام مبلغ، تصمیم گرفته شد تا به‌صورت هماهنگ بحث کمک به سیل‌زدگان باقوت ادامه پیدا کند به‌طوری‌که از ابتدا حادثه سیل بیش از یک هزار و ۵۰۰ طلبه به مناطق مختلف سیل‌زده ازجمله گلستان، لرستان و خوزستان اعزام‌شده‌اند.

وی اضافه کرد: فعالیت طلاب در مناطق سیل‌زده با دو محوریت، جهادی و خدمت‌رسانی و همچنین مباحث مشاوره، همدردی و همراهی با مردم، احکام و.. است.

امیدآفرینی و ایجاد خودباوری وظیفه امروز روحانیت است

اهتمام «امیدآفرینی» را شعار اصلی طلاب اعزام‌شده به مناطق سیل‌زده مطرح کرد و اذعان داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی و فشاری که براثر مشکلات معیشتی بر مردم واردشده، طلاب موظف هستند با حضور در بین مردم امیدآفرینی، نشاط و شادکامی را با محوریت معنویت برای مردم ترسم کنند.

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تأکید داشت: چراکه وقتی یک خانواده و سبب آن‌یک جامعه بی‌نشاط شود، آن خانواده و جامعه، بستری برای آسیب‌های اجتماعی خواهد بود و یکی از پادزهرهای آن بحث نشاط و امیدآفرینی در جامعه است و طلاب می‌توانند با استفاده از آن شاخصه‌ها و مباحث معرفتی که در دین مطرح‌شده است به این موضوع بپردازند.

وی در ادامه حضور مبلغان در زندان‌ها و ایجاد روحیه امیدآفرینی در زندانیان را لازم و اساسی دانست و تصریح کرد: اعزام مبلغ به زندان و ارتباط مبلغان با زندانی آن‌یکی از کارهای در مرحله اجرا است چراکه غالب افرادی که در زندان‌ها حضور دارند افراد با فطرت‌های پاک هستند اما شرایطی برایشان پیش‌آمده و گرفتار چنین مشکلی شده‌اند به همین سبب و در تلاش هستیم تا آن وظیفه‌ای که نسبت به این عزیزان و خانواده‌هایشان در بحث دین و امیدآفرینی داریم باقوت انجام دهیم.

اهتمام در پایان با اشاره به بحث امیدآفرینی در بیانیه گام دوم گفت: یکی از محوری‌ترین مباحثی که در بیانیه گام دوم مطرح‌شده و مقام معظم رهبری بران تأکید بسیار داشته‌اند، بحث امیدآفرینی و خودباوری است از همین رو تمرکز مبلغان در ماه مبارک رمضان بر این موضوع است که در مناسبت‌های دیگر و به فراخوان زمان و شرایط به دیگر محورهای گام دوم خواهیم پرداخت.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس