عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت‌ها نسبت به امور دینی بی تفاوت بوده‌اند، گفت: البته نه به معنای کامل کلمه اما به صورت نسبی در این حوزه جدیت وجود ندارد، این را نیز باید ما از دولت‌ها مطالبه کرده و خود نیز جبران کنیم.

به گزارش فرا تحلیل نیوز  آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در ادامه سلسله جلسات تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب دو ظرفیت برای کشور بیان کرده‌اند، نخست نیروی انسانی مستعد و جوانان پرکارآمد و دیگری فرصت‌های فراوان مادی که در کشور وجود دارد.

وی افزود: براساس بیانات رهبر انقلاب مدیران کارآمد می‌توانند با بهره‌گیری از این فرصت‌ها درآمدهای ملی را با جهشی نمایان افزایش داده و کشور را ثروتمند و بی نیاز و دارای اعتماد به نفس کرده و مشکلات کنونی را برطرف کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جمله‌ای که چندین بار در فرمایشات رهبر انقلاب تکرار شده این است که «ما مشکلی در کشور نداریم که قابل حل نباشد». کسی که تمام مشکلات کشور را درک می‌کند چنین صحبتی کرده است، پس مقداری باید تدبیر و مشورت و علاوه بر این مقداری نیز حرکت کرد.

وی ادامه داد: مسئولان بعضی اوقات مسائل را می‌دانند اما عمل جهادی ندارند، کاری که باید امروز انجام دهند را ۳ روز دیگر انجام می‌دهند و این مشکل ایجاد می‌کند.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه اگر مدیران به جای تحمیل افکار حزبی و جناحی خود به فکر خدمت باشند مشکلات از جمله مسائل اقتصادی حل می‌شود، تصریح کرد: حتی اگر سرچشمه برخی مشکلات در خارج باشد نیز به همت جهادی مسئولان قابل حل است و این دلیل نمی‌شود که بگوییم قابل حل نیست.

وی بیان کرد: همه این مشکلات با ظرفیت‌های موجود انسانی و مادی قابل حل است و این ظرفیت‌ها به لطف خدا در کشور ما وجود دارد، فقط باید تلاش کرد تا پیشرفت حاصل شود، روی هم رفته پیشرفت زیاد داشته‌ایم اما کامل نبوده و به این میزان پیشرفت نباید دلخوش باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان در بحث تدین تلاش ویژه‌ای نکرده‌اند، گفت: دولت‌ها نسبت به امور دینی بی تفاوت بوده‌اند، البته نه به معنای کامل کلمه اما به صورت نسبی در این حوزه جدیت وجود ندارد، این را نیز باید ما از دولت‌ها مطالبه کرده و خود نیز جبران کنیم.

انتهای پیام/