مشاور رسانه‌ای شهردار اصفهان در نشریه خود به مسؤولان کشور پیشنهاد داد با آمریکا مذاکره کنند تا جنگی در منطقه شکل نگیرد.

به گزارش فرا تحلیل نیوز ، چهارشنبه هفته گذشته شورای عالی امنیت ملی طی بیانیه‌ای از کاهش تعهدات اجرایی ایران در برجام مطابق بندهای ۲۶ و ۳۶ این توافق خبر داد و اعلام کرد ایران دیگر به محدودیت‌های ذکرشده در برجام برای نگهداری و فروش آب‌سنگین و اورانیوم پایبند نخواهد بود.

در ادامه این بیانیه به کشورهای باقی‌مانده در برجام فرصتی ۶۰ روزه داده شده تا تعهدات خودشان در حوزه بانکی و نفتی را اجرا کنند و در غیر این صورت جمهوری اسلامی ایران اجرای سایر تعهدات را مرحله به مرحله متوقف خواهد کرد.

پس از این واکنش شورای عالی امنیت ملی و حرکت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از دریای مدیترانه به سمت خلیج‌فارس حرکت کرد و زمزمه‌های احتمال اقدام نظامی ایران و آمریکا نقل محافل خبری شد، اما آمریکا اعلام کرد اعزام این ناو بر اساس برنامه از قبل تعیین‌شده بوده است.

با یک بررسی ساده مشخص می‌شود ناو آبراهام لینکلن از سال ۱۹۹۰ تاکنون ۷ بار به خلیج‌فارس اعزام شده و حضور ناوهای آمریکایی مسأله جدیدی نیست، اما قضیه از آنجایی جالب توجه شد که ترامپ در مصاحبه خود گفت احتمال درگیری با ایران وجود دارد اما او مشتاق است مسؤولان ایرانی به او زنگ بزنند و برای دست‌یابی به توافق با آمریکا پای میز مذاکره بنشینند.

تا اینجای کار یک دشمن خارجی مثل همیشه با وعده‌های توخالی و بی‌پشتوانه ایران را دعوت به مذاکره کرده اما گویا برخی رسانه‌های داخلی به بوق‌های رسانه‌ای آمریکا برای رساندن صدای ترامپ به ایران تبدیل شده‌اند تا ملت را پای میز مذاکره با کشوری ببرند که سودای سروری بر جهان را دارد و بالطبع نتیجه‌ای متفاوت از برجام دست نخواهد داد.

هفته‌نامه اصلاح‌طلب صدا به صاحب‌امتیازی علی راعی در آخرین شماره خود با زدن تیتر «دوراهی جنگ و صلح»کشور را در موقعیتی می‌بیند که یا باید پای میز مذاکره برود یا به جنگ تن بدهد، البته فراموش نکنید که این هفته‌نامه معرفی فرشته نجات را فراموش نکرده و وظیفه روحانی و طیف به‌اصطلاح میانه‌رو را شوالیه‌هایی می‌داند که می‌توانند از وقوع این جنگ جلوگیری کنند.

درحالی‌که ترامپ مثل همیشه تلاش می‌کند تا از تهدید نظامی به‌عنوان ابرازی برای جنگ روانی و در نتیجه آن کسب امتیاز از طرف مقابل استفاده کند، این رسانه اصلاح‌طلب به صدای مزدوران خارجی تبدیل شده و به مردم این‌گونه القاء می‌کند که اگر مذاکره نکنیم جنگ خواهد شد، همراهی که به نظر می‌رسد حتی آمریکایی‌ها نیز انتظار آن را نداشتند و تصور نمی‌کردند اصلاح‌طلبان تا این اندازه برای همفکران غربی‌شان سنگ تمام بگذارند.

رهبر انقلاب پیش از این در مرداد ۹۷ عنوان کرده بودند که جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اما همین نشریه در بخشی از طرح جلد خود بستن تنگه هرمز را معادل با آغاز جنگی گسترده دانسته و با نقل یادداشتی اشاره می‌کند راه‌های تعامل تهران-واشنگتن باید در سطح عالی گشوده شود تا به‌زعم آقایان درگیر آن جنگ گسترده نشویم.

شاید تا اینجای مسأله برای شما جای تعجب نداشته باشد اما بد نیست بدانید قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان، صاحب‌امتیاز و مدیر مسؤول این نشریه را طی حکمی در تاریخ ۲۰ دی ۹۶ به سمت مشاور رسانه‌ای خود منصوب کرده است!

اولین سؤالی که در ذهن هر خواننده‌ای مطرح می‌شود این است که فردی با این نوع نگاه نزدیک به توپخانه رسانه‌ای دشمن دیرینه ملت ایران که بیش از ۱۶ ماه است در سمت مشاور رسانه‌ای شهردار یکی از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور منصوب شده چه اثراتی بر تصمیمات شهردار داشته و این اثرگذاری تا کجا ادامه خواهد داشت؟ آیا وقت آن نرسیده که مسؤولان شهری در اصفهان و شخص شهردار اصفهان که در رشته حقوق تحصیل کرده و می‌داند سکوت در جایی که حق مردم ضایع شده جایز نیست و حتما این طرح جلد را تایید نمی‌کند ولی زودتر مردم منتظر واکنش او هستند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس