برگزاری همایش دوچرخه سواری نخبگان در حمایت از هوای اصفهان و حرکت قافله عزاداری ندای محرم از جمله مهمترین اخبار کوتاه استان اصفهان است.

به گزارش حرف شما، پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، ده‌ها نفر از مدیران شهر اصفهان به همراه اعضای جامعه مهندسان، پزشکان و مدیران اقتصادی و گروه‌های مردمی از اصفهان تا کوشک را دوچرخه‌سواری کردند.

همایش دوچرخه‌سواری مدیران اصفهانی و گروه‌های دوچرخه‌سوار در نخستین روزهای پاییز امسال، از پل مارنان اصفهان به سمت شهر کوشک برگزار شد.

در این همایش نزدیک به 150 نفری، جمعی از مدیران، مهندسان، پزشکان شهر اصفهان به همراه گروه‌های دوچرخه‌سوار، مسیر پل مارنان اصفهان تا شهر کوشک را با دوچرخه رکاب زدند.

این همایش با همراهی مدیریت حمل و نقل پاک و پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان با حضور چند گروه بزرگ دوچرخه سواری شهر اصفهان و هیئت دوچرخه‌سوای اصفهان برگزار شد.

مدیران شهرداری اصفهان که در این همایش حضور داشتند از ساعت 5:30 دقیقه صبح در این همایش حضور پیدا کرده‌ و به نوعی ورزش صبگاهی انجام داده‌اند.

حدود 150 دوچرخه سوار به‌همراه مدیران معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اصفهان و مدیران پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان به همراه مدیر طرح ناژوان و اعضای هیئت دوچرخه‌سواری اصفهان در این همایش حضور داشتند.

به گفته مسئولان برگزاری این ویژه‌برنامه دوچرخه‌سواری، هدف از برگزاری این برنامه بالا بردن انگیزه شهروندان و مدیران شهری برای دوچرخه سواری است. این همایش با رویکرد اصلی توجه بیشتر به سلامتی و ورزش برگزار شد.

احمد خوروش، رئیس هیئت تنیس استان اصفهان که میزبان این گروه 150 نفره بود بر لزوم توجه به حرکت‌های مردمی در زمینه توسعه دوچرخه سواری تاکید کرد.

وی افزود: امیدوار هستیم که با تداوم فعالیت‌هایی نظیر این همایش، زمینه توجه بیشتر اقشار مختلف مردم به حرکت‌های فرهنگ‌ساز نظیر دوچرخه‌سواری را در سطح شهر اصفهان و دیگر شهرستان‌های استان فراهم کنیم.

این گروه 150 نفره با شعار “هوای اصفهان را داریم”، مسیر شهر اصفهان تا شهر کوشک را با دوچرخه رکاب زدند.

حرکت قافله عزاداری ندای محرم در اصفهان

به گزارش به‌نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 2 اصفهان گفت: در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام عزاداری امام حسین(ع) قافله عزاداری ندای محرم در اصفهان به راه افتاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد هادی روح الامینی افزود: این قافله عزاداری از آستان مقدس امامزاده مختار(ع) چنگان به سمت آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع) حرکت کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 2 اصفهان ادامه داد: این مراسم همراه با نوحی خوانی و مداحی ذاکران اهل بیت(ع) همراه بود که با حضور پرشور و خیل عظیم عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) همراه شد.

218 واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات 1800 میلیلارد ریالی شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به‌نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، استاندار اصفهان خواستار ادامه اقدامات دولت و بخش خصوصی در جهت مرتفع‌کردن مشکلات و برنامه ریزی ایثارگران شد.

رسول زرگرپور با بیان عملکرد کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، مجموع واحدهای ثبت نام شده را 4639 واحد شامل 2743 واحد کشاورزی و 1896 واحد مربوط به صنعت اعلام کرد و گفت: تاکنون 232 واحد توسط بانک‌ها به مرحله عقد قرارداد رسیده‌اند که 218 واحد موفق به دریافت تسهیلات  به مبلغ 1800 میلیلارد ریال شده‌اند.

وی گفت: با توجه به تعطیلی سامانه بهین‌یاب از ابتدای مهرماه و بررسی شبانه روزی طرح‌ها و واحدهای متقاضی و در مجموع بانک‌ها شروع خوبی در طول 2 هفته اخیر داشته‌اند که نمونه بارز آن اعطای 6500 میلیارد تسهیلات به 765 واحد تولیدی خارج از مقوله سایت بهین یاب است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد بخشی از قوانینی که می‌تواند در ایجاد رونق موثر باشد توسط کمیته‌ای احصا شده و همچنین علت اجرا نشدن برخی از قوانین موثر را کمیته مذکور بررسی کند و در راستای رفع آن اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/ تسنیم