در ماه‌هاي محرم و صفر پرچم هيئت‌هاي امام حسين(ع) نه تنها در ايران كه درگوشه و كنار دنيا بالا مي‌رود؛ پرچمي كه بدون شك بزرگ‌ترين مبلغ اسلام ناب نبوي و تفكرات شيعي است.

به گزارش حرف شما، در ماه‌هاي محرم و صفر پرچم هيئت‌هاي امام حسين(ع) نه تنها در ايران كه درگوشه و كنار دنيا بالا مي‌رود؛ پرچمي كه بدون شك بزرگ‌ترين مبلغ اسلام ناب نبوي و تفكرات شيعي است. مطمئناً شما نيز در فضاي مجازي تصاوير و فيلم‌هاي متعددي از حضور شيعيان را در اقصي نقاط جهان در هيئت‌هاي امام حسين(ع) يا برپايي راهپيمايي‌هاي نمادين ديده‌ايد؛ تصاويري كه براي ارادتمندان آن امام همام افتخار و براي آنان كه امام حسين(ع)، كربلا و اسلام را نمي‌شناسند علامت سؤال بزرگي است؛ علامت سؤالي كه مي‌تواند خارج از جنجال‌هاي اسلام‌ستيزاني مانند گروهك داعش كه با حمايت غرب متولد شده‌اند و تلاش مي‌كنند آنها را نماينده اصلي اسلام و به خصوص اسلام انقلابي معرفي نمايند، حقيقت را به جهانيان معرفي مي‌كند.
در اين راستا چند سالي است كه برخي شيعيان در اروپا حركت زيبايي با نام «حسين كيست» را به راه انداخته‌اند و اين حركت را به سراسر دنيا اشاعه داده‌اند؛ جنبش «حسين كيست» به اشكال مختلف از بيلبورد گرفته تا بروشور و كنفرانس سعي مي‌كند از فرصت محرم براي معرفي اهل بيت و اسلام ناب محمدي بهره بگيرد و بحمدالله با توجه به نيت خالصي كه گردانندگان آن داشته‌اند جنبش تاكنون به خوبي عمل كرده است، اما در اين ايام آنچه همه ما را دل‌آزرده مي‌كند سنت‌هاي غلطي است كه به لطف رسانه‌ها و به‌خصوص رسانه‌هاي غربي به نمادي از تشيع تبديل شده است. اگر در اينترنت واژه شيعه يا امام حسين يا كربلا را سرچ كنيم بيش از هر چيز تصاوير قمه‌زني به اشكال مختلف به چشم مي‌آيد؛ تصاويري كه گاه درنظر هر فرد نا‌آگاه خارجي غريب و ناراحت‌كننده است.
 اما عده‌اي هستند كه در اين چند ساله با حركاتي عجيب سعي كرده‌اند اين تصاوير نماد تمام‌قد كربلا باشد؛ حتي وقتي دلسوزان اسلام و شيعه از تبعات آن خبر مي‌دهند به اشكال گوناگون سعي در بيشتر شدن اين حركت دارند و اين جاي تأمل دارند؛ گويي تمام هدف قيام كربلا همين عزاداري بوده است. عزاداري كه خود يك وسيله است براي عده‌اي هدف شده مهم‌تر از كربلا.
 در ميان اين اخبار تحريف عمدي يا سهوي واقعه كربلا، خبري از فضاي مجازي از طريق سايت رهيافتگان وابسته به انجمن شهيد ادواردو آنيلي منتشر شد كه بسيار جالب و با اهميت بود. در اين خبر كه به نقل از روزنامه مشهور چيني چاينا ديلي منتشر شده بود به حضور 150 تن از ايرانيان مقيم شهر گوانجوي چين با لباس‌هايي متحدالشكل در يكي از بيمارستان‌هاي چين اشاره داشت؛ شيعياني كه با ياد امام حسين براي اهداي خون به بيماران صف كشيده بودند. اين حركت به قدري براي چيني‌ها قابل توجه بود كه مهم‌ترين روزنامه آن كشور به انعكاس و تهيه گزارشي مبسوط درباره آن پرداخته بود. وقتي از دور به خبر نگاه مي‌كنيم به واقع نكات زيبايي درمي‌يابيم. ايرانيان مقيم چين با حركت زيباي خود بدون كمترين هزينه نام امام حسين و اهداف قيام كربلا را به شكلي زيبا و انسان‌دوستانه نشان داده بودند؛ چنانچه ناخودآگاه مخاطبان اين رسانه از خود مي‌پرسند به‌راستي اين حسين كيست كه چنين جمعيتي را واداشته تا حركتي انسان‌دوستانه و عملي به اين شكل براي غير خودشان انجام دهند.
مسلماً همين اتفاق بهجت‌زا از سوي ايرانيان عزادار امام حسين در چين زمينه تحقيق و تفحص درباره امام حسين(ع)، اسلام و تشيع را باز مي‌كند. در لندن نيز مشابه چنين قضيه‌اي اتفاق افتاد و در روز عاشورا شيعيان عزادار اقدام به اهداي خون كرده بودند كه باعث تعجب بسياري شده بود. به قول يكي از كاربران اينستاگرام انجمن شهيد ادواردو آنيلي حتي خون شيعيان كه از اين طريق وارد بدن ديگران مي‌شود مي‌تواند محبت اهل‌بيت را نيز به فرد منتقل كند چه آن كه اين خون خون كسي است كه براي امام حسين(ع) قدم برداشته و به عشق او چنين اقدامي انجام داده است.  حال بياييم از بعدي ديگر اين رفتار زيبا را ببينيم فرض بگيريم در روز عاشورا حتي اربعين صف ايرانيان و شيعياني كه در نقاط مختلف دنيا مقابل بيمارستان‌ها شكل گرفته تا به ياد اهل بيت و همگام با اهداف والاي بشر‌دوستانه خون به بيماران اهدا كنند آيا تبليغي زيباتر از اين براي اسلام خواهيد ديد؟
فراموش نكنيم كه هدف غايي اهل بيت هدايت بشريت بوده حال اين بشر چه مسلمان باشد چه غيرمسلمان چه شيعه و چه سني حتي در مناطق سني‌نشين چنين حركت زيبايي به جلب محبت اهل سنت مي‌انجامد چراكه شيعيان بدون هيچ چشمداشتي و به توصيه اهل بيت براي كمك به همنوع قدم برداشته‌اند و مطمئن باشيد چنين رفتارهايي از ديد فطرت‌هاي پاك مخفي نخواهد ماند؛ شايد حتي با چنين كاري بتوان جلوي بمب‌گذاري‌هاي تكفيري‌هاي منحرف ضدشيعيان را گرفت، زيرا زيبايي اين عمل هر انسان حق‌طلبي را به سمت خود جلب مي‌كند چه آن كه اين خبر زيبا را امسال از پاكستان شنيديم كه برادران اهل سنت مسئوليت حفاظت از عزاداري‌هاي حسيني را داوطلبانه به عهده گرفتند و جان خود را سدي در مقابل كوردلان تكفيري قرار دادند تا شيعيان در فضايي امن عزاداري كنند.
انتهای پیام/ جوان