منابع سوری از تشدید درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در حلب به‌ویژه در محور جنوب غربی و غافلگیر شدن تکفیری‌ها خبر دادند.

به گزارش حرف شما، درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در حلب تشدید شده است به‌طوری که ساعات اخیر شاهد درگیری‌های شدیدی در جبهه‌های مختلف به‌ویژه در جنوب غربی این شهر بوده است.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه که از پشتیبانی نیروهای مقاومت برخوردار است، بامداد امروز حملات گسترده‌ای را به مواضع تروریست‌ها در تپه‌های اطراف گردان پدافند هوایی در جنوب حلب پس از آزادسازی این مکان و تپه استراتژیک «بازو» آغاز کرد که به بروز شدیدترین درگیری‌ها برای آزادسازی تپه‌های موته، احد و المحبه منجر شده است، خبرها از پیشروی گسترده ارتش سوریه در این مناطق حکایت می‌کند.

این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه در یک عملیات غافلگیرکننده در محله بستان الباشا، چندین مجتمع مسکونی را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کرد، ابوعمر دانیال سرکرده گروه تروریستی نورالدین الزنکی (که اخیراً یک نوجوان فلسطینی را سر بریده بود) در جبهه صلاح‌الدین به‌ضرب گلوله نیروهای ارتش به هلاکت رسید.

یک منبع میدانی در حلب به تسنیم گفت جنگنده‌های روسی و سوری، تجمعات تروریست‌ها در اطراف الکاستیلو و حریتان در شمال حلب را بمباران کردند، این حملات در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر تصمیم تروریست‌ها برای حمله به مواضع ارتش و مقاومت در این محور صورت گرفت که سبب غافلگیر شدن گروه‌های تکفیری شد.

این منبع افزود شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری در حریتان و الملاح در حومه شمالی حلب خود را آماده حمله به محور الکاستیلو می‌کردند، چرا که معتقد بودند استحکامات ارتش و مقاومت به جنوب حلب رسیده و این محور یعنی الکاستیلو ضعیف‌ شده است،‌ آنها گمان می‌کردند که نیروهای ارتش در نبردهای حومه جنوبی و جنوب غربی مشغول شده‌اند و به این محور توجه ندارند.

به‌گفته این منبع، محور الکاستیلو که تحت کنترل  ارتش  است،‌کاملاً امن است و تروریست‌ها نتوانستند به آن رخنه کنند.

این منبع فاش کرد گروه‌های تروریستی اخیراً به سلاح‌های بسیار پیشرفته و موشک‌های دوش‌پرتاب دست یافته‌اند تا برای آغاز حملات خود به ارتش سوریه در حلب پس از شکست در شکستن محاصره مواضع خود در شرق حلب از آنها استفاده کنند. عادل الجبیر وزیر خارجه آل سعود اخیراً بر ارسال سلاح‌های پیشرفته به تروریست‌های تکفیری تأکید کرده بود.

منبع سوری تأکید کرد فرماندهان ارتش سوریه و مقاومت تصمیم گرفته‌اند نبردها در حلب را به‌نفع خود یک‌سره کنند و از تصمیم پایان دادن به حضور تروریسم در شهر حلب و حومه آن به‌ویژه با توجه به مخالفت تروریست‌ها با آتش‌بس و راه‌حل‌های سیاسی عقب‌نشینی نخواهند کرد.

انتهای پیام/ تسنیم