مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: دو ماه گذشته ترک‌هایی در دو منزل مسکونی در عاشق‌آباد اصفهان دیده شده بود که در بررسی مأموران آتش‌نشانی از آن مشخص شد که ترک‌ها به شکاف تبدیل و از دو خانه به هفت خانه افزایش پیدا کرده است.

به گزارش حرف شما، محمد شریعتی با اشاره به حادثه منازل منطقه عاشق‌آباد اصفهان اظهار کرد: از دو ماه گذشته ترک‌هایی در منازل مسکونی واقع در کوچه مسعود خیابان شهید اعلایی محله عاشق‌آباد توسط ساکنان آن مشاهده می‌شود که به مرور زمان افزایش می‌یابد.

وی در ادامه با اشاره به بازبینی روز گذشته مأموران آتش‌نشانی از این منازل افزود: طی تماسی که ساکنین این خانه‌ها با  آتش‌نشانی داشتند، اکیپ ایستگاه 10 آتش‌نشانی به دلیل احتمال‌دهی گودبرداری در کنار این ساختمان‌ها به محل اعزام شد که طی بررسی انجام شده مشخص شد ترک‌ها به شکاف تبدیل و میزان آن‌ها از دو خانه به هفت خانه افزایش پیدا کرده است.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان در رابطه با میزان سن این ساختمان‌های مذکور گفت: خانه‌هایی که در آن‌ها ترک ایجاد شده از لحاظ سازه‌ای، بتنی و ساخت زیر دو سال سن دارند که پایداری و استحکام لازم در آن‌ها رعایت شده است.

وی با اشاره به اینکه دو ساختمان از ساختمان‎‌های ترک‌خورده ایستایی و مقاومت کافی را برای سکونت نداشته، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گودبرداری در کنار این منازل صورت نگرفته و تبدیل ترک‌ها به شکاف نمی‌تواند مربوط به لرزش شود، این موضوع توسط تیم کارشناسی از آتش‌نشانی در بررسی قرار گرفت.

شریعتی با اشاره به پیگیری‌های اولیه علت این حادثه و حضور تیم مرکز ژئوفیزیک در محل بیان کرد: دو فرضیه در بررسی‌های ابتدایی وجود دارد که علت وجود این شکاف‌ها را به جابجایی لایه‌های زمین یا رد شدن قنات از زیر این ساختمان‌ها مرتبط می‌سازد.

وی از تخلیه یکی از منازل که شرایط حادتری را داشته خبر داد و اضافه کرد: توصیه‌های ایمنی به ساکنان این خانه‌ها داده شده اما دو ساختمان که ابتدا ترک‌ها در آن‌ها ایجاد شده به علت بروز شکاف‌های عمیق و متعدد غیرقابل سکونت هستند که یکی از منازل تخلیه شده و صاحب دیگر منزل مسکونی نیز در حال تخلیه ساختمان است.

انتهای پیام/ فارس