بزرگترین کارخانه ریل خاورمیانه و ۴ پروژه مهم تولیدی و زیست محیطی مهم دیگر در ذوب‌ آهن اصفهان با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و جمعی از دیگر مسئولان کشور و استان اصفهان شنبه ۸ آبان‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد‌.

به گزارش حرف شما، در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد مقاومتی‌، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است‌، ذوب‌ آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور‌، بزرگترین کارخانه تولید ریل خاورمیانه را به منظور تولید این کالای استراتژیک احداث کرده و به بهره‌برداری می‌رساند‌.

تولید ریل ملی نه تنها صنعت حمل و نقل ریلی کشور را از واردات این محصول بی‌نیاز می‌کند‌، بلکه با تامین ریل مورد‌‌نیاز کشور و توسعه حمل و نقل‌، به توسعه زیرساخت‌های اقتصادی کشور نیز خدمت شایانی می‌کند‌.

در زمان حضور معاون اول رئیس‌‌جمهور و سایر مقامات کشوری و استانی در ذوب‌ آهن اصفهان علاوه بر پروژه تولید ریل ملیUIC60 ،‌ UIC54 ، U33 ، پروژه احداث ایستگاه ریخته‌گری با ظرفیت اسمی یک میلیون تن شمش‌، پروژه بازسازی و اصلاح غبارگیرهای سیستم تصفیه گاز کنورتور ( که با اجرای آن برای 3 کنورتور ذوب‌آهن‌، این شرکت به صنعت سبز تبدیل می‌شود‌)‌، پروژه گوگردزدایی از چدان مذاب و پروژه انتقال پساب زرین‌شهر نیز افتتاح می‌شود‌.

انتهای پیام/ فارس