نشست خبری سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر باحضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش حرف شما، نشست خبری محمد حیدری دبیر سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با حضور هنرمندان و اصحاب رسانه آغاز شد.

محمد حیدری دبیر سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با یاد و خاطر شهدای آتش‌نشان، گفت: بعد از برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر ما در فراخوان جشنواره سی‌وپنجم بخش چشم انداز سینما ایران را قرار دادیم و بعد تصمیم گرفته شده که بخش نگاه نو نیز در بخش سودای سیمرغ ادغام شود. خوشبختانه سینمای ایران در حال حاضر در شرایط پوست‌اندازی قرار گرفته است و این نوید روزهای بسیار خوبی را برای سینما ایران می‌دهد.

وی ادامه‌ داد: در حال حاضر 44 فیلم بخش چشم انداز سنیما ایران چکیده بخشهای هنر و تجریه، بخش سینما حرفه‌ای و بخش نگاه نو است. اتفاقی امسال افتاده با شرایطی که سال گذشته در برج میلاد اتفاق افتاد ما مجبور بودیم که تا پاسی از شب نمایش فیلم داشته باشیم. امسال ما سعی و تلاشمان را کردیم که با تمام وجود در برج میلاد و کاخ جشنواره اصحاب رسانه بتوانند فضا آرام را در اختیار داشته باشند. همه تلاشمان را کردیم که در خدمت شما باشیم، به هر حال سی‌وچهار دوره از این جشنواره برگزار شد و ضریب و خطاهای خود را انجام داده است.

حیدری بیان کرد: من به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر باری دیگر از مردم تهران عذرخواهی می‌کنم بابت مشکلاتی که در خرید بلیتها پیش آمد، ما بسیار تلاش کردیم که با تعویض سایت فروش بلیت امسال مردم به راحتی بلیت تهیه کنند که نشد؛ اما بخش فروش حضور از 7 بهمن ماه فعال خواهد شد.

وی ادامه داد: سایت سینماگرام قرار دادی با جشنواره فیلم فجر دارد و باید خسارت‌هایی را بابت ناتوانی‌های این سایت به جشنواره فیلم فجر داده شود. اما بخش فروش بلیت‌های شهرستان‌ها همچنان توسط همین سایت ادامه خواهد یافت. درباره هزینه‌های جشنواره فیلم فجر همانطور که آقای ایوبی تاکید کردند حتماً اعلام خواهد شد؛ امیدوارم این بابی باشد برای باقی جشنواره فیلم فجر تا این کار را انجام دهند.

دبیر سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به فیلم «کاناپه» گفت: این فیلم توسط هیئت انتخاب مورد ارزیابی قرار گرفت و بخاطر برخی محدودیت‌های به مراتب بالا ارجاع داده شد. آقای عیاری یکی از کارگردانان خوب سینما ایران است و امیدواریم فیلم او در سینماهای کشور اکران شود.

به گفته وی؛ همچنین قرار است مهتاب کرامتی و مجید مظفری امسال در کاخ مردمی در کنار ما خواهند بود. با توجه به شرایط ویژه جشنواره فیلم فجر، پذیرفتن مسئولت در آن کار سختی است و عزیزان هنرمندی که قبول می‌کنند و در کنار ما قرار می‌گیرند، لطف می‌کنند.

حیدری ادامه داد: ما تلاش کردیم با توجه به درس‌هایی که از سال‌های گذشته برگزاری جشنواره فیلم فجر گرفته‌ایم، تصمیمات درستی در روند این جشنواره بگیریم. درباره فیلم مکری قطعاً هیئت داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.

این خبر درحال تکمیل است…

انتهای پیام/