استاندار اصفهان در مراسم بهره‌برداری از ۷۲ سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای که به‌صورت ویدئو کنفرانس با دستور معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت از تکمیل و اجرایی شدن طرح جامع پایش تصویری استان تا ۳ سال آینده خبر داد.

به گزارش حرف شما، رسول زرگرپور در مراسم بهره‌برداری از 527 سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای و آغاز عملیات اجرایی 600 سامانه در سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت اظهار داشت: امروز در مرحله نخست 72 سامانه هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور افتتاح شد.

وی با اشاره به نصب 72 دوربین هوشمند ثبت تخلفات جاده‌ای در استان اصفهان، افزود: تامین و حفظ امنیت و ایمنی مردم اصلی‌ترین وظیفه حاکمیت است که بهره برداری از سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات و طرح پایش تصویری در این راستا اجرا می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه طرح پایش تصویری با هدف استفاده از سیستم‌های پایش تصویری و دوربین‌های مدار بسته به‌منظور کنترل مسائل ترافیکی و امنیتی به استان‌ها ابلاغ و کارگروهی در این زمینه در هر استان تشکیل شده است، اظهار داشت: مجموعه‌هایی مانند شهرداری‌ها و نیروی انتظامی در این کارگروه عضو هستند و مقرر شده سرمایه‌گذاری لازم برای ایجاد یک مجموعه جهت پایش تصویری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حداکثر تا سه سال آینده طرح پایش تصویری در استان اصفهان تکمیل و اجرایی می‌شود، اضافه کرد: راه اندازی این طرح تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد کرد.

زرگرپور به سامانه مبارزه با قاچاق کالا نیز اشاره و تصریح کرد: این سامانه به کنترل بارها می‌پردازد که در بحث مبارزه با قاچاق بسیار موثر است و این سامانه در کنار سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات و پایش تصویری در تسهیل امور و جلوگیری از تخلفات بسیار موثر هستند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه استان در بحث‌های حمل و نقل، گفت: عملکرد این استان در این زمینه، ملی است و لازم است توجه ملی به آن نیز صورت گیرد.

مدیر ارشد استان اصفهان با اشاره به گزارش مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان عنوان کرد: سال گذشته 212 میلیون تردد جاده‌ای در سطح استان داشتیم.

وی با بیان اینکه این استان رتبه نخست کشوری را در زمینه تعداد پایانه‌ها، مجتمع‌های بین راهی و آزادراه‌ها دارد، افزود: این استان دارای 115 هزار کیلومتر راه جاده‌ای است.

زرگرپور با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی اظهار امیدواری کرد که استفاده از سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات، در کاهش حوادث جاده‌ای و تامین امنیت موثر باشد.

پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور نیز در این مراسم بر اهمیت و نقش IT در سیستم‌های کنترل حمل و نقل و ترافیک اشاره کرد و افزود: امروزه استفاده از تکنولوژی‌های روز اجتناب ناپذیر و غیر قابل تصور است.

انتهای پیام/ تسنیم