نیروهای عراقی از صبح امروز درگیری خیابانی شدیدی را در چندین منطقه غرب موصل آغاز کرده و توانسته‌اند محله «النفط» را به کنترل خود در آورند.

به گزارش حرف شما، نیروهای «نهاد مبارزه با تروریسم»، «پلیس فدرال» و «نیروهای واکنش سریع» عراق از صبح امروز (دوشنبه) همانند روزهای گذشته با تروریست‌های داعش در خیابان‌ها و محله‌های غرب موصل درگیر شده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، سرلشگر ستاد «عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده کل عملیات موصل در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای «نهاد مبارزه با تروریسم» توانسته‌اند منطقه «النفط» را در مرکز بخش غربی موصل آزاد و پرچم عراق را بر بالای ساختمان‌های این منطقه نصب کنند.

از سوی دیگر طبق این بیانیه، نیروهای عراقی همچنین توانسته‌اند وارد منطقه «دور الموظفین» (خانه‌های سازمانی کارمندان دولت) شوند.

شبکه المیادین نیز گزارش داده است، نیروهای عراقی در منطقه «باب الطوب» با تروریست‌ها درگیر هستند. عراقی‌ها روز گذشته توانسته بودند با شکست مقاومت اولیه داعش وارد این منطقه شوند.

از سوی دیگر، در حمله هوایی ائتلاف آمریکایی، مسئول اداری داعش به نام «فتحی الجبوری» ملقب به «ابو رسل» در بخش غربی موصل کشته شده است.

منابع خبری همچنین گزارش داده‌اند که نیروهای عراقی همراه با درگیری‌های خیابانی، مشغول خارج کردن مردم عادی از مناطق درگیری هستند.

انتهای پیام/ فارس