امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه مردم از خدا بخواهند تا فکرشان را در انتخاب باز کند تا بهترین تصمیم را در انتخابات بگیرند، گفت: کسی باید انتخاب شود که امید به خدا دارد و تصور نکند که باید به جنایت‌کاران آمریکا دل ببندد.

به گزارش حرف شما، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با تبریک روز ارتش اظهار داشت: روزی ما توانستیم دشمن را ناامید کنیم که ارتش قهرمان با فطرت دینی به میدان آمد، دشمن در تلاش برای انحلال ارتش بود اما امام بیدار ما فرمودند “ارتش فرزند ملت است” و دستور رژه ارتش در خیابان‌ها را داده و از مردم خواستند تا از ارتشی که از جنس مردم است استقبال کنند.

وی با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح ما در مرحله‌ای از قدرت قرار دارند که آمریکای جنایت‌کار جرأت آمدن به سمت این مرز و بوم را ندارد، افزود: دست خدا با ارتش جان برکفی است که در مقابل دشمنان ایستاده است و وقتی خدا با ارتش ماست آنها نیز هر دشمنی را به خاک مذلت خواهند نشاند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره تجاوز آمریکا به سوریه گفت: ایشان می‌فرمایند آمریکا جرات انجام چنین کاری را در کجا خواهد داشت، بنا به فرموده امام راحل اگر آمریکا بداند امروز می‌تواند به خاک ایران تجاوز کند امروز را به فردا نمی‌اندازد، اما بدانند اگر روزی فکر آنها به این سو رفت برای همیشه خاکستر خواهند شد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات و ثبت‌نام اشخاص مختلف با شرایط و سنین گوناگون تصریح کرد: شورای نگهبان قهرمانی است که در مقابل خطاها ایستاده است و امروز نیز افرادی که از فیلتر شورای نگهبان رد می‌شوند باید صالح و اصلح باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میردامادی ادامه داد: در انتخاب باید مراقب بود، کسانی انتخاب شوند که درد جامعه را احساس کنند، به جای حزب بازی به درد جامعه برسند، رهبر معظم انقلاب چقدر فرمودند حقوق‌های نجومی، چرا گزارشی داده نشد؟ برخی در هزینه درمان خود مانده‌اند و اشخاصی حقوق‌های میلیونی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم از خدا بخواهند تا فکرشان را در انتخاب باز کند تا بهترین تصمیم را در انتخابات بگیرند،  تصریح کرد: کسی باید انتخاب شود که امید به خدا دارد و تصور نکند که باید به جنایت‌کاران آمریکا دل ببندد.

امام جمعه موقت اصفهان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان بیان کرد: خداوند سبحان همه موجودات را به نوعی هدایت کرده است، هدایت گاهی تکوینی و گاهی غریزی یا نوعی از وحی بوده، اما وحی اصلی وحی نبوت است.

وی افزود: در کنار کتاب تکوین کتاب تشریع نیز قرار می‌گیرد، چون انسان به تنهایی نمی‌تواند همه مسائل زندگی را تشخیص دهد، در این راستا از قرآن مجید به عنوان کتاب تشریع یاد می‌شود که با گذشت 1400 سال از عمر این کتاب خداوند حافظ آن است و جهانیان هیچگاه آیه‌ای شبیه آیات آن را نیاورده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میردامادی گفت: عده‌ای روشن فکرنما به خصوص کسانی که اول انقلاب ساز و آواز روشن فکری به راه انداخته بودند عنوان می‌کردند که قوانین 1400 سال پیش را نمی‌توان در زندگی امروز اجرا کرد، آیا واقعا اینگونه است؟ قانون خدا ثابت و غیرقابل تغییر است و سعادت جامعه عمل به مر قانون اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: همه تاکید امام راحل بر همین موضوع بود، به همین دلیل فرمودند “جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه زیادتر”، امروز بعضی از مقررات اسلام معطل است، چه باید بگوییم در برابر جرائمی که رخ می‌دهد و حد قانون الهی معطل است، امروز از قضات محترم نیز دفاع می‌کنیم چون آنها نیز درگیر برخی از این حدود اجرا نشده هستند.

انتهای پیام/ تسنیم