سخنگوی دستگاه قضا نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در نشست خبری اخیرش واکنش نشان داد.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور و انتقاد از دستگاه قضا مبنی بر مچ‌گیری سیستم قضایی و عدم یاری رساندن به فعالان اقتصادی اظهار داشت: همان‌طور که در ابتدای جلسه عنوان کردم سیستم قضایی و ما به‌شدت در پی یاری رساندن به فعالان اقتصادی هستیم ولی اینکه می‌گویند نباید مچ‌گیری شود درست است، اما باید روشن شود که ما در برابر کسی که دستش در جیب مردم و بیت المال است، چه‌کار باید بکنیم؟ به‌عنوان مثال در برابر فردی که 50 میلیارد تومان گرفته و نمی‌تواند بگوید این پول را به چه‌منظور گرفته است باید چه کنیم؟

وی گفت: ما قطعاً به‌دنبال مچ‌گیری نیستیم ولی دستگاه‌های قضایی و سیستم بازرسی قطعاً نه‌تنها مچ کسانی را که به بیت المال و حقوق مردم دست‌اندازی می‌کند، می‌گیرد بلکه مچ آنها را قطع خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم، درباره بخش دیگری از سخنان رئیس جمهور در خصوص مجرم نبودن چند مدیر کانال تلگرامی نیز افزود: من این موضوع را در برخی از روزنامه‌ها خواندم که به‌نقل از آقای رئیس جمهور عنوان کرده بودند که این افراد مجرم نیستند، لذا اگر این نقل قول درست باشد حتماً این اظهارنظر که این افراد مجرم نیستند صحیح نیست.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به موضوع دستگیری برخی افراد در روز پنج‌شنبه و اینکه رئیس جمهور مدعی شده بود از نظر برخی‌ها مستحب است که افراد یکی دو روز آب خنک بخورند، گفت: ممکن است یک جایی یک نفر بازداشت شود و قرار وثیقه در روز چهارشنبه صادر شود و فراهم کردن وثیقه مورد نظر در روز پنج‌شنبه ممکن نباشد ولی اینکه بگوییم دستگاه قضا به‌دنبال این موضوع است حتماً صحیح نیست و این اظهارات برازنده مسئولین نیز نخواهد بود.

انتهای پیام/ تسنیم