رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: برخورد با راکبان متخلف موتورسیکلت در اولویت‌های مهم پلیس راهور استان قرار داشته و نتیجه آن کاهش ۱۲ درصدی تصادفات فوتی در سطح استان اصفهان بود.

به گزارش حرف شما، سرهنگ رضا رضایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از 90 درصد از راکبان موتورسیکلت‌ها بدون گواهینامه‌ مشغول به رانندگی هستند و این در حالی است که در سال گذشته برخورد با راکبان متخلف موتورسیکلت در اولویت‌های مهم پلیس راهور استان قرار داشته و نتیجه آن کاهش 12 درصدی تصادفات فوتی در سطح استان اصفهان بود.

وی با بیان این که پلیس راهور استان اصفهان رتبه اول کشوری را در برخورد با متخلفان راکبان موتورسیکلت در سال 95 به خود اختصاص داد، تصریح کرد: 50 درصد تصادفات فوتی مربوط به موتورسیکلت سواران است و به همین دلیل تمرکز پلیس راهور در برخورد با راکبان موتورسیکلت قرار دارد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان درباره طرح تشویق رانندگان قانونمند گفت: همایش بزرگی برای 5 هزار نفر از موتورسیکلت سواران قانونمند در هفته ناجا برگزار می شود.

وی درباره بحث نظارت بر امر ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی بیان کرد: این نظارت به صورت کاملاً ویژه بر روی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد که در همین راستا بخش عظیمی از اقدامات پلیس در رابطه با نظارت بر نیروهای خود است. اگر شهروندان گرامی تخلفی از این افراد مشاهده کردند، با شماره 197 تماس گرفته و شکایت خود را اعلام کنند.

سرهنگ رضایی درباره پارک اتومبیل‌ها در حاشیه شمال و جنوب رودخانه زاینده‌رود اظهار داشت: تعریفی در حجم و ظرفیت حوزه ترافیکی وجود دارد، که بنا بر این تعریف محدودیت‌هایی در حاشیه زاینده‌رود به دلیل پارک بیش از حد خودروها وجود دارد. با توجه به این موضوع، مردم باید با توجه به محدودیت‌های ترافیکی ترددها را دچار مشکل نکنند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان درباره نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در حاشیه شهرها، تصریح کرد: در حوزه برون‌شهری توسط راهداری و در حوزه درون‌شهری توسط شهرداری نسبت به نیازسنجی‌ها،  تابلوهای راهنمایی و رانندگی نصب می شوند.

راه‌اندازی طرح لیزر در نقاط حادثه خیز

اصغر زارع، جانشین پلیس راه استان اصفهان نیز در این نشست اظهار داشت: استان اصفهان در مرکز کشور قرار دارد که این امر می‌تواند خطراتی را برای رانندگان ایجاد کند. این خطرات شامل سرعت غیرمجاز، عدم استفاده از کمربند و کلاه ایمنی، عدم پدیداری رانندگان و هوشیاری کامل هستند.

وی تصریح کرد: 109 نقطه پرخطر در استان اصفهان توسط پلیس راه مشخص شده که امسال با راه اندازی طرح لیزر در سطح جاده‌های استان اصفهان برای نخستین کشور بار در کشور نقاط حادثه خیزی را به صورت امن ایجاد کرده ایم.

جانشین رئیس پلیس راه استان اصفهان درباره راه‌های استان اصفهان بیان کرد: راه‌های استان اصفهان بیشتر به صورت بزرگراه و آزادراه هستند به همین دلیل رانندگان طی مدت زمانی دچار خستگی و خواب آلودگی می شوند.

انتهای پیام/ تسنیم