سرپرست پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: متقاضیان شرکت در مراسم معنوی پیاده‌روی اربعین حسینی از هم اکنون می‌توانند به منظور استعلام وضعیت خروج خود به اداره گذرنامه این پلیس مراجعه کنند.

به گزارش حرف شما به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدحسن اسماعیلی با بیان این‌که متقاضیان شرکت در مراسم معنوی پیاده‌روی اربعین حسینی از هم اکنون می‌توانند به منظور استعلام وضعیت خروج خود به اداره گذرنامه این پلیس مراجعه کنند، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی با استقبال زیادی از سوی شهروندان روبرو شده است و سال به سال نیز بر تعداد متقاضیان شرکت در این مراسم افزوده می‌شود.

وی افزود: بسیاری از زائران در سال گذشته در مرزهای خروجی با مشکل مواجه شده و از خروج آن‌ها جلوگیری به عمل آمده بود، این امر باعث شده حجم زیادی از گذرنامه‌های مردم توقیف و به این پلیس عودت داده شود و در این رابطه پرونده‌های قضایی نیز برای متقاضیان شرکت در مراسم اربعین حسینی تشکیل شد.

سرپرست پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در همین زمینه به کسانی که متقاضی شرکت در مراسم معنوی و پرشور پیاده‌روی اربعین حسینی هستند یادآور می‌شویم که برابر دستورالعمل‌های صادره، خروج از کشور فقط منوط به ارائه اصل گذرنامه شخصی و ویزای معتبر است و در غیر این صورت اجازه خروج داده نخواهد شد.

وی تصریح کرد: متقاضیان از هم اکنون و قبل از خروج از کشور به اداره گذرنامه واقع در خیابان وحید، خیابان رودکی جنب کلانتری 15 و ادارات گذرنامه در فرماندهی انتظامی تمامی شهرستان‌ها مراجعه کرده و اجازه خروج و سایر موارد گذرنامه خود را استعلام کنند.

اسماعیلی در خصوص عواقب ارائه گذرنامه شخص به فرد دیگر هشدار داد و گفت: در صورت ارائه گذرنامه به غیر در مبادی مرزی از خروج آن‌ها جلوگیری به عمل آمده و در این زمینه پرونده قضایی برای صاحب گذرنامه و شخص استفاده‌کننده نیز تشکیل می‌شود و رسیدگی به آن منوط به طی مراحل اداری و قضایی طولانی‌مدت خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت اقدام به خروج از کشور بدون دارا بودن ویزای معتبر نیز توسط مأموران مرزی کشور عراق در مبادی ورودی از ورود آن‌ها جلوگیری به عمل آورده و در این زمینه پرونده قضایی تشکیل و رسیدگی به آن نیز منوط به طی مراحل اداری و قضایی طولانی‌مدت است.