دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به اذعان وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه آمریکایی مبنی بر تصور اشتباهش نسبت به آمریکا گفت: این جمله ظریف باید در تاریخ ثبت شود.

به گزارش حرف شما ابوالفضل قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اذعان وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه آمریکایی مبنی بر تصور اشتباهش نسبت به آمریکا اظهار کرد: هرچند که صحبت وزیر خارجه دیرهنگام مطرح شده اما خوشحالیم که بالاخره برای او هم این موضوع ثابت شد که امریکا قابل اعتماد نیست، هرچند ظریف این موضوع را در گذشته هم تجربه کرده بود.

وی با اشاره به هشدارهای امام و رهبر انقلاب به مسؤولان در خصوص اعتماد به آمریکا، افزود: تعبیری که امام از آمریکا و نسبتش با ایران دارد تعبیر گرگ و میش هست و طبیعی است که کشوری مثل ما نمی‌تواند به کشوری مثل آمریکا که ذاتش عهدشکن است اعتماد کند.

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اصفهان با بیان این که رهبر انقلاب نیز بارها گفتند که اعتمادی به امریکا ندارند، عنوان کرد: پیش‌بینی فرارسیدن امروز که آقای ظریف هم به غیرقابل اعتماد آمریکا اعتراف کند، می‌شد و امیدواریم این صحبت‌ها چراغ راهی برای آیندگان در کشورمان و مسؤولان سایر کشورها باشد.

وی با بیان این که این جمله ظریف باید در تاریخ ثبت شود،‌ یادآور شد: اگر بنای آمریکا مذاکره باشد تا زمانی که آن کشور را له نکند حاضر به دادن امتیاز نمی‌شود.

قربانی تصریح کرد: رهبر انقلاب تلاش کردند تا مذاکرات مدیریت شده و بر مبنای بی اعتمادی به امریکا پیش برود اما فشارهایی که سیاسیون و احزاب ایجاد کردند منجر به این تجربه پرهزینه برای کشور شد.

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به سالگرد کودتای 28 مرداد گفت: عواملی که آن زمان نسبت به آمریکا خوشبین بودند هم تحمل نشدند، در قضیه کودتا می‌بینیم شخصی مثل مصدق برکنار می‌شود یعنی آمریکایی‌ها حتی حاضر به قبول شخصی مانند مصدق نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: اتفاقاتی همچون کودتای 28 مرداد 32 را در تاریخ سایر کشورها هم مشاهده می‌کنیم و این به خاطر نقش مخرب آمریکا در امور همه کشورهاست.

قربانی در رابطه با مقایسه مصدق و ظریف خاطرنشان کرد: نمی‌توان ظریف را به مصدق تشبیه کرد و این دو از بسیاری جهات متفاوت هستند؛ معتقدم تیم مذاکره‌کننده مورد حمایت رهبر انقلاب بوده و خودشان را از انقلاب می‌دانند اما دچار اشتباه استراتژیک شده و دستکش مخملی آمریکا را دیدند و فریب خوردند.