سخنگوی حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه بیش از نیمی از دولت روحانی صرف برجام شد، گفت: هرکس خطا و فساد کرده باید پوزش بطلبد.

حرف شما، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی  در میزگرد “بحران های پیش روی ایران” در سالن همایش های پیام اظهار داشت: در مورد مسئله امروز ایران چند مسئله با هم تجمیع شده و هم افزایی به وجود می آورند.
به گزارش جهان نيوز، وی افزود: تیپ اصلاح طلبان و میانه روهای کشور که مظهر آن آقای مرحوم هاشمی بود معتقد بودند که نباید کشور را در نقطه ناامن و لبه پرتگاه نگه داریم.

مرعشی خاطرنشان کرد: به طور قطع و یقین تداوم طولانی بحران و تنش های ایران در روابط خارجی حتما به مصلحت نبود.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی اضافه کرد: ما (اصلاح طلبان و میانه روها) معتقد بودیم با گفت و گو و با تعامل با دنیا می توات مسائل را حل کرد و متناسب با این رییس جمهوری روی کار آمد که این سیاست را پی گرفت و بیش از نیمی از دولت آقای روحانیصرف سند معتبر برجام شد.

وی با بیان اینکه یک تغییر استراتژیک در آمریکا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: این تغییر باعث شده که مذاکره به بن بست برسد و ما در مقابل افرادی که در ایران که می گفتند نمی توان به غرب اعتماد کرد دیگر حرفی برای گفتن نداریم و این فرو ریختن ساختار سیاسی دولت است و دولت اگر سر از استخر در نیاورد حداقل سر از بحران در آورده است.

مرعشی درباره ساز و کار تحریم ها نیز اظهار کرد: این تحریم ها هرچند تحریم سازمان ملل نیست اما با یک سیستم هوشمند پشتیبانی می شوند و با یک تیم کینه توز خیلی مصمم گسترش پیدا می کنند و هنوز تحریم ها اعمال نشده پیشاپیش آثار خود را گذاشته است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: نظام ما در شرایطی است که هیچ یک از مسئولان یکدیگر را پشتیبانی نمی کنند و یک تشتت و تفرقه در نهادهای حکومتی وجود دارد که بی نظیر است.

وی تصریح کرد: هر برخوردی که قرار است با دنیا داشته باشیم نیازمند وحدت است و باید با هم باشیم.

مرعشی گفت: شرایط اقتصادی برای خانوارها ایرانی سخت شده و حداقل باید یک تورم بالای ۵۰ درصدی را تجربه کنند و این در حالی شکل می گیرد که مردم شاهد برخی فسادها و خود محوری ها هستند.

وی با بیان اینکه روحانی قبل از انتخابات سال ۹۶ مقبولیت داشت اما بعد از آن محبوبیت پیدا کرد، گفت: من فکر می کردم محبوبیت آقای روحانی خیلی بدرد کشور خواهد خورد اما نمی دانیم کسانی که روابط رییس جمهور با مردم را تنظیم می کنند چطور آن محبوبیت را ظرف ۶ ماه به حداقل رساندند؟

مرعشی در عین حال تاکید دارد: هر کس قرار است فدا شود باید فدا شود اما ایران باید بماند هر کس قرار است دست مردم را ببوسد عذرخواهی کند و برود. ما ایران برایمان از هر چیزی مهم تر است.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: هرکس خطا کرده و فساد کرده باید پوزش بطلبد و ما یکبار دیگر باید با مردم آشتی کنیم و مردم را به صحنه برگردانیم.

انتهای پیام/جهان نیوز