رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تمامی واردات تجهیزات پزشکی با ارز دولتی صورت می‌گیرد و هنوز قیمت‌های جدیدی در این زمینه اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری حرف شما، طاهره چنگیز  در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز پزشک اظهار داشت: تجهیزات پزشکی جزء مواردی است که واردکنندگان آن ارز دولتی دریافت می‌کنند پس اگر گرانی در این بخش مشاهده می‌شود گران‌فروشی است و با آن برخورد صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه افزایش رسمی قیمت تجهیزات پزشکی و دارویی نداریم، تأکید کرد: موارد گرانی موجود نیز به جو روانی بازمی‌گردد چرا که قیمت جدیدی اعلام نشده است.

رئیس  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص خبر استفاده از لوازم پزشکی به‌صورت مجدد، گفت: تجهیزاتی که قابلیت استریل مجدد را دارد طبق دستورالعمل‌های موجود مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ هیچ پزشکی علاقه ندارد طول درمان بیمار طولانی شود و سلامتی او به خطر بیفتد.

وی با بیان اینکه خدمات بیمارستانی در بیمارستان‌های دولتی تابع تعرفه است، اظهار داشت: تا زمانی که تعرفه‌ها به‌صورت رسمی افزایش پیدا نکند مجاز به افزایش تعرفه‌ها نیستیم؛  گروه‌های کارشناسی و ستادی که در وزارتخانه  تعرفه‌ها را تعیین می‌کنند درصورتی‌که پس از بررسی‌ها از قیمت‌های موجود مشخص شود نیاز به افزایش قیمت‌ها هست پس از تصویب آن این موضوع به‌صورت رسمی اعلام می‌شود؛ مردم  نگران افزایش خودسرانه قیمت‌ها نباشند.

انتهای پیام/تسنیم