امام جمعه اصفهان گفت: دشمنان اصلاً نمی‌خواهند هیچ مسلمانی روی زمین باقی بماند؛ به حول و قوه الهی بازهم مانند چهل‌سال گذشته دشمن راه به‌جایی نخواهد برد و با ضربات سهمگین‌تر از انقلاب اسلامی مواجه خواهد شد.

به گزارش حرف شما آیت‌الله سید ‌یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی به مناسبت‌های هفته اشاره و عنوان کرد: هفته دولت را از دو شهریور در پیش داریم که به دلیل شهادت رجایی و باهنر نام‌گذاری شده است؛ شهید رجایی و باهنر به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند؛ آن‌ها انصافاً خالصانه خدمت می‌کردند.

وی متذکر شد: امام راحل(ره) تأکید داشتند که دستاوردها و تلاش‌های مسؤولان باید به گوش مردم برسد، در خصوص صنعت دفاعی مواردی در پیش از خطبه‌ها گفته شد، با این همه عمق این پیشرفت‌ها را نمی‌دانیم؛ این که آمریکا از موشک ما هراس دارد قدرت نظامی ما را نشان می‌دهد.

طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: این مهم است که بدانند اگر بزنند می‌زنیم و اگر بجنگند می‌جنگیم، با این همه همان‌طور که رهبر انقلاب تأکید کردند جنگی رخ نخواهد داد؛ سوریه را دو ماهه می‌خواستند سرنگون کنند اما بعد از 7 سال در یک گوشه‌ای همه تروریست‌ها را جمع کرده‌اند و اگر ملاحظاتی نبود کار را تمام کرده بودند.

وی تصریح کرد: دشمنان اصلاً نمی‌خواهند هیچ مسلمانی روی زمین باقی بماند؛ به حول و قوه الهی بازهم مانند چهل‌سال گذشته دشمن راه به‌جایی نخواهد برد و با ضربات سهمگین‌تر از انقلاب اسلامی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: روز کارمند را گرامی می داریم، کارمندان در هر بخش از هر لحاظ اسلامی باشند چه در پاک دستی و حل مشکلات مردم چه در نوع ارتباط و پوشش.

امام جمعه اصفهان ابراز کرد: ایام غدیر را در پیش داریم، عید بزرگی که می‌تواند باعث وحدت باشد تبیین کنیم که چه کسی باید صدر جامعه قرار می‌گرفت و نگرفت، جشن بگیرید و این روز را بزرگ بدارید.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به موضوع امامت اظهار کرد: داشتن امام لازم است یا نه و اگر لازم است، که باید باشد؟ برخی تعداد معدود گفته‌اند اصلا حکومت لازم نیست و دلایلی را عنوان کرده‌اند که بنظر عاقلانه نیست.

وی در خصوص ضرورت وجود یک حاکم و سلطان در جامعه افزود: حتی سلطان ظالم از وجود فتنه‌های همیشگی و نبود سلطان بهتر است، این در گفته معصومان(ع) هم وجود دارد.

امام جمعه اصفهان گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند«بر مسلمانان واجب است بعد از فوت حاکمشان، چه گمراه و چه هدایت شده، ظالم یا مظلوم، هیچ کاری نکنند و قدمی بر ندارند تا این‌که برای خودشان رهبری انتخاب کنند».

وی خاطرنشان کرد: در ادامه حضرت به ویژگی‌های آن رهبر اشاره می‌کنند که باید عفیف، عالم، باتقوا، آگاه به قرآن و سنت و مورد اجماع آن ها باشد و حکم کند بین مردم؛ این گفته حضرت امیر(ع) نشان می‌دهد بقای جامعه بدون حاکم غیر ممکن است.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به نگرش اهل سنت به حاکم اذعان کرد: اشتباه اهل تسنن در تعبیر «اولی‌الامر» است که می گویند هرکس امور را در دست گرفت بر حق است، یعنی حتی آل سعود که به حرام امر می‌کند و در عید قربان چند نقطه از یمن را بمباران کرده و این عیدی مردم یمن را داده هم بر حق می‌دانند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به طرح پیشنهاد رهبری شورایی یادآور شد: در هیچ جای تاریخ و هیچ کشوری رهبری جامعه به صورت شورایی نبوده است، زمان موسی و هارون که هر دو پیغمبر بودند، موسی رهبر و زمان امام حسن(ع) و حسین هم حضرت مجتبی(ع)، امام بودند.

انتهای پیام/صاحب نیوز