ئیس سازمان صداو سیما گفت: ۲۹۰ شبکه ماهواره ای ضد انقلاب توسط دشمن برای ضربه زدن به کشور ایجاد شده است.

به گزارش حرف شما عبدالعلی علی‌عسگری شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی سازمان صداوسیما در منطقه سیاحتی چغاخور چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کشور در یک جنگ رسانه ای قرار دارد، اظهار داشت: امروز کشور در یک جنگ روانی بزرگ قرار دارد و دشمن از طریق رسانه های خود به دنبال ضربه زدن به کشور است.

وی بیان کرد: جهان امروز جهان ارتباطات است و انسان ها با رسانه ها در تعامل فوق العاده ای هستند  و زندگی آنها در این شبکه ها جریان دارد.

رئیس سازمان صداو سیما با بیان اینکه رسانه ها و شبکه هایی که امروز در دنیا وجود دارند در سه جبهه مختلف قرار می گیرند، اظهار داشت: شبکه ها و رسانه ها در جبهه استکبار، مقاومت و میانه رو تقشیم بندی می شوند.

وی بیان کرد: هدف شبکه ها و رسانه های استکباری تخریب رسانه های جببه مقاومت است و این امر نیز به این علت است که ملت ها و مردم را بی دفاع کنند و جنگ شناختی و روانی خود را ایجاد کنند و از این طریق به منافع خود دست یابند.

وی تصریح کرد: اولین نمایش شبکه های استکبار نمایش قدرت پوشالی خود به عنوان قدرت برتر است. این رسانه ها به دنبال تسلیم کردن مردم هستند.

دشمن به دنبال زمین زدن صدا وسیما است

رئیس سازمان صداو سیما بیان کرد: دشمن به دنبال زمین زدن صدا وسیما است و برنامه آنها از چند سال گذشته اغاز شده است که ایجاد شبکه های ماهواره ای در این راستا بوده است.

وی اظهار داشت: ۲۹۰ شبکه ماهواره ای معاند و ضد انقلاب توسط دشمن ایجاد شده است که این امر در هیچ کجای کره زمین چنین سابقه ای برای ضربه زدن به یک کشور وجود نداشته است.

وی بیان کرد: دشمن با ایجاد شبکه های ماهواره ای به دنبال رقابت با صداو سیما و رسانه ملی است و در زمین زدن صداو سیما بسیار جدی بوده اند که در این زمینه موفق نبودند.

رئیس سازمان صداو سیما ادامه داد: هدف قرار دادن افکار عمومی مردم و دخالت در افکار عمومی و عملیات روانی بر روی مردم، تصور غیر واقعی ایجاد کردن، پمپاژ نا امیدی و تحقیر از دیگر برنامه های دشمن علیه کشور است.

وی ادامه داد: رسانه ملی و رسانه های جریان مقاومت باید بیش از گذشته تلاش کنند تا مطالب را به مردم برسانند و توطئه ها را در جنگ رسانه ای خنثی کنند. افشاگری ماهیت رسانه های استعماری و استکباری از مهمترین وظایف رسانه ملی و رسانه های جریان مقاومت است.

وی بیان کرد: مردم باید بدانند که رسانه ها استکباری بی طرف نیستند و اگر ژست بی طرفی می گیرند فریبکارانه است. مردم باید بدانند که رسانه های استکباری به دنبال بهبود شرایط کشور ما نیستند و به صورت مستمر به دنبال آشوب و تخریب در کشور ما حرکت می کنند. این رسانه ها به دنبال ویرانه کردن کشور هستند.

رئیس سازمان صداو سیما تاکید کرد: هدف جنگ اقتصادی آمریکا و تحریم ها و در کنار آن جنگ روانی، ضربه زدن به اقتصاد کشور است.

وی بیان کرد: آمریکا باید بداند که این مسیری را که برای ایجاد آشوب و فشار بر اقتصاد و امنیت و آرامش کشور  در پیش گرفته است، دچار پشیمانی خواهد شد و سیلی محکمی از ملت ایران دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: هدف رسانه های معاند اطلاع رسانی نیست بلکه به دنبال این است که مخاطب جمع اوری کنند و سپس اهداف شوم خود را عملی سازند.

انتقال روحیه امید در جامعه از مهمترین وظایف صداو سیما است

وی با بیان اینکه رسانه های بیگانه به دنبال اختلاف هستند، تصریح کرد: رسانه های بیگانه به دنبال حل کردن هیچ مشکلی از کشور نیستند و در تلاش هستند که اخبار را به نوعی بیان کنند که موجب تخریب در کشور شود.

علی عسکری با اشاره به اینکه شفاف سازی، ارائه روایت درست از وقایع، اعتماد سازی از مهمترین برنامه های صداو سیما است، بیان کرد: مهمترین کار در صداو سیما صداقت است و باید با مردم با صداقت رفتار کرد.

رئیس سازمان صداو سیما گفت: ایجاد نشاط و شادابی و انتقال روحیه امید در جامعه از مهمترین وظایف صداو سیما است.