روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی در کتاب جدیدش ادعا کرده رئیس‌جمهور آمریکا به وزیر دفاعش گفته می‌خواهد رئیس‌جمهور سوریه را ترور کند.

به گزارش حرف شما، یک روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی درکتابی که  جدیداً نوشته ادعا کرده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چند ماه پیش در یک تماس تلفنی با «جیمز متیس»، وزیر دفاع این کشور گفته می‌خواهد «بشار اسد» را ترور کند.

روزنامه واشنگتن‌پست که بریده‌هایی از کتاب «باب وودوارد»، روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی را منتشر کرده نوشته ترامپ بعد از اتهاماتی که در آوریل ۲۰۱۷ علیه دولت سوریه درباره حمله شیمیایی به غیرنظامیان مطرح‌ شد در یک گفت‌وگوی تلفنی با متیس این موضوع را مطرح کرد.

 طبق این گزارش، ترامپ در آن گفت‌وگوی تلفنی به متیس گفته است: «این لعنتی را بکشیم. وارد عمل شویم. خیلی از این لعنتی‌ها را بکشیم.»

به گفته «وودوارد»، متیس در پاسخ به رئیس‌جمهور گفته که مسئله را دقیق بررسی خواهد کرد، اما بعد از گذاشتن گوشی، به یکی از دستیاران ارشدش گفته است: «هیچ‌کدام از این کارها را انجام نمی‌دهیم. باید خیلی حساب‌شده‌تر عمل کنیم.»

تیم امنیت ملی آمریکا در نهایت تصمیم گرفت با ده‌ها موشک «تام‌هاوک»، پایگاه هوایی «الشعیرات» در سوریه را هدف حمله قرار دهد.

 دولت آمریکا و کشورهای غربی در حالی آوریل ۲۰۱۷ (فروردین‌ماه ۱۳۹۶) دولت سوریه را به انجام حمله شیمیایی به «منطقه خان شیخون» متهم کردند که دمشق سال ۲۰۱۳ به موجب توافقی میان آمریکا و روسیه، سلاح‌های شیمیایی‌اش را زیر نظارت سازمان‌های بین‌المللی امحا کرد.

انتهای پیام/فارس