مقامات رژیم آل سعود، تأمین امنیت حجاج را به شرکت «هاشمیرا» شعبه‌ اسرائیلی جی۴اس سپردند و این شرکت نیز اطلاعات به دست آمده را در اختیار شعبه‌های عربستانی جی۴اس قرار می‌دهد.

به گزارش حرف شما، شرکت انگلیسی «جی ۴ اس» یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیتی جهان است که در  سال ۲۰۰۴ تأسیس شده و هم‌اکنون در بیش از ۱۲۵ نقطه از جهان،  از جمله سرزمین‌های اشغالی فعالیت می‌کند.

این شرکت علاوه بر ارائه خدمات امنیتی، دارای بزرگ‌ترین یگان نیروهای مسلح خصوصی جهان نیز است و در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار کارمند دارد؛ شرکت هاشمیرا (Hashmira) شعبه‌ اسرائیلی جی۴اس است که در سال ۱۹۳۷ در سرزمین‌های اشغالی تأسیس شد و در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین شرکت امنیتی خصوصی رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود که ۵۰ زیرشاخه‌ مختلف دارد.

مقامات خاندن آل سعود از مدت‌ها قبل قراردادهای امنیتی و سایبری بسیاری را با رژیم صهیونیستی امضا کرده‌اند؛ در جدیدترین اقدام، بعد از رخ دادن فاجعه‌ی منا در سال گذشته، مقامات این کشور تصمیم گرفتند تأمین امنیت حجاج را به هاشمیرا، شعبه‌ اسرائیلی جی۴اس بسپارند و این شرکت نیز اطلاعات به دست آمده را در اختیار شعبه‌های عربستانی جی۴اس قرار می‌دهد.

به گزارش سایبربان، حفظ امنیت حجاج از طریق گرفتن اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم، دستبند و پابند هوشمند الکترونیکی است؛ نیروهای امنیتی عربستان و رژیم صهیونیستی با استفاده از این فناوریها از لحظه‌ ورود به فرودگاه تا خروج از کشور مورد استفاده‌ حجاج قرار می‌گیرد و محل آن‌ها را در لحظه شناسایی می‌کند.

دستبند مذکور اطلاعاتی مانند آدرس محل اقامت در عربستان و اطلاعات پزشکی کاربران را در خود نگاه می‌دارد و به موقعیت‌یاب جغرافیایی مجهز است؛ این موضوع نه تنها مسلمانان جهان را تحقیر می‌کند بلکه اثرانگشت کاربران را نیز در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد و خطرات امنیتی بسیاری را برای آن‌ها ایجاد می‌کند به عنوان مثال این شرکت امنیتی با استفاده از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کند، به‌راحتی می‌تواند عملکرد افراد یا گردش حساب‌های مالی مسلمانان را زیر نظر بگیرد و از داده‌ها سو‌ءاستفاده کند.

انتهای پیام/ تسنیم