یکی از فرماندهان جبهه النصره در گفتگو با یک رسانه آلمانی از حمایت‌های تسلیحاتی آمریکا به این گروه تروریستی خبر داده و تصریح کرد که آمریکایی‌ها در کنار ما هستند.

به گزارش حرف شما، به نقل از نشریه “فوکوس”، بر اساس اطلاعات یکی از فرماندهان جبهه النصره و از اعضای گروه تروریستی القاعده این شاخه ترور تسلیحاتی را از آمریکا دریافت می‌کند.

این فرمانده جبهه النصره در گفتگو با “کلنر اشتادت آنسایگر” آلمان اعلام کرد که آمریکا به آن ها موشک های ضد تانک نوع  «تاو» را ارائه داده است.

این عضو بلند پایه القاعده در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا به شما از طریق گروه ارتش آزاد سوریه که به اپوزیسیون میانه رو معروف هستند سلاح تحویل می‌دهد گفت: این موشک‌های ضد تانک مستقیما به ما داده شده است. آمریکایی‌ها در کنار ما هستند.

وی در عین حال تصریح کرد که همکاری آمریکا با ما به گونه‌ای که مد نظر و خواست القاعده است شکل نمی‌گیرد.

این مصاحبه حدود ۱۰ روز پیش انجام شده است و در آن زمان این عضو بلند پایه القاعده گفت نیروهای بشار اسد باید از همه مناطق مد نظر ما عقب نشینی کند تا ما اجازه ورود کامیونهای کمکی را بدهیم. اگر در چنین شرایطی کامیون حامل کمکی حرکت کند ما راننده آن را دستگیر می‌کنیم.

این عضو بلند پایه القاعده بر موضع سازش ناپذیری جبهه النصره تاکید کرده و گفت: ما تا سقوط رژیم بشار اسد مبارز می کنیم. هدف ما تاسیس یک دولت اسلامی بر اساس شریعت اسلام است. ما هیچ دولت سکولاری را نمی‌پذیریم.

انتهای پیام/ تسنیم