نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه دولت باید در خصوص FATF شفاف‌سازی کند؛ گفت: دولت باید نمایندگان را محرم بداند، زیرا ما دلسوزتر از آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برای کشورمان هستیم.

به گزارش حرف شما، سید جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس بابیان اینکه توافق FATF باید برای بررسی به مجلس ارسال شود، اظهار کرد: قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مصوب سال ۹۴ مجلس تصریح دارد که هر توافق و قراردادی باید در اصل ۷۷ عمل شود؛ یعنی اگر دولت بخواهد توافق و قراردادی برای این موضوع منعقد کند باید به داخل صحن مجلس بیاید و نیاز به مصوبه مجلس دارد.

وی افزود: در توافق FATF متأسفانه آقایان مجلس را دور زدند و بدون اینکه مجلس آگاهی داشته باشد متن توافق را امضا کردند.نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه نمی‌توان قانون را نومن ببعض و نکفر ببعض دید؛ گفت: باید اصل ۷۷ در توافقنامه‌ها رعایت شود و آنچه سخنگوی شورای نگهبان در خصوص FATF گفتند چیزی فراتر از قانون نیست، بسیار خوشحال شدیم که ایشان در این خصوص به دولت آگاهی و هشدار دادند.

ابطحی ادامه داد: ارزیابیم این است تا وقتی این قرارداد به مجلس آورده نشود تحلیل درستی از آن نمی‌توان ارائه کرد اما آنچه واضح است این توافق با تعهدات برجام نسبت معقولی دارد یعنی رفع تحریم‌ها توسط طرف مقابل صورت بگیرد ولی با این توافق ایران خودش را تحریم کند؛ کما اینکه دو بانک ملت و سپه هم در این خصوص اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید در خصوص این توافق شفاف‌سازی کند؛ عنوان کرد: دولت باید نمایندگان را محرم بداند چراکه بالاخره ما دلسوزتر از آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها برای کشورمان هستیم.

عضو فراکسیون ولایت تصریح کرد: اگر این توافق برای عموم ملت نفعی دارد پس دولت آن را به مجلس بیاورد و اگر هم ندارد پس چرا آن را امضا کردند؟؛ بدین منظور نباید مخفی‌کاری کرد، زیرا تنها آن چیزی که ضرر دارد را مخفی می‌کنند و الا اگر توافقی خوب باشد باید به مجلس بیاید و مردم از آن باخبر شوند؛ ما هم آن چیزی که نفع ملت در آن باشد را رد نخواهیم کرد.

ابطحی گفت: FATF در حمایت و کمک ما از حزب‌الله تأثیر خواهد داشت و به‌ نوعی ما را از کمک به حزب‌الله و مظلومان جهان که مورد تأکید دین مبین اسلام است؛ منع خواهد کرد، هدف دشمن این است که حزب‌الله را در محاصره مالی و مادی قرار دهد و متأسفانه بعضی از عناصر داخلی به این هدف دشمن کمک می‌کنند.

وی افزود: حزب‌الله را تروریست نمی‌دانیم بلکه اسرائیل و عربستان را به‌ عنوان وحشی‌ترین تروریست‌ها می‌دانیم، زیرا دستشان به قتل‌عام هزاران کودک و زن و مرد بی‌گناه آلوده است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با این توافق به‌ نوعی ما عامل سرکوب مسلمانان و ابزار دست صهیونیست‌ها مبدل می‌شویم ولی اگر دولت می‌گوید این توافق مفید است پس آن را به مجلس باید بیاورد و قطعاً ما با چیزی که مفید باشد مخالفت نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ فارس