یک نشریه انگلیسی از احتمال کناره گیری هیلاری کلینتون از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به علت ترس از بیماری و جایگزینی نامزدهای جدید خبر داد.

به گزارش حرف شما، هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنامه‌های رقابتی خود را به دستور پزشکان متوقف کرده و برنامه‌های تبلیغاتی خود را نیز تغییر داده است.

کلینتون ۶۹ ساله که روز گذشته در مراسم بزرگداشت حوادث ۱۱ سپتامبر شرکت کرده بود به علت ضعف جسمی از حال رفته و به سرعت تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفت.

یک فیلم ویدئویی که بعدا منتشر شد، نشانگر لحظه حساسی است، زمانی که زانوهای کلینتون خم شده و نزدیک بوده است که او روی زمین بیفتد. این اتفاق در شرایطی رخ داده است که کلینتون و تیم محافظ وی منتظر خودرویی بودند تا او را به مرکز درمانی منتقل کنند.

منابع آگاه مدعی شده‌اند که حزب دموکرات آمریکا به سرعت برای در نظرگرفتن یک نامزد جایگزین برای کلینتون وارد عمل شده است.

ولی یک مقام ارشد حزب دموکرات تاکید کرده است که تا زمانی که خانم کلینتون تصمیمی برای کناره گیری نداشته باشد، حزب دموکرات برای معرفی جایگزین وی اقدام نخواهد کرد.

یک مقام ارشد حزب دموکرات نیز گفت: ما می‌توانیم احتمالات را بررسی کنیم، تصمیم با کلینتون است، آیین نامه‌های کمیته حزب کاملا روشن است، وضعیت نامزدی کلینتون کاملا به خودش مربوط است.

کمپین کلینتون اعلام کرده است که وی در برنامه‌های انتخاباتی ۲ روز آینده در کالیفرنیا شرکت نخواهد کرد.

لیزا بارداک پزشک کلینتون در این باره تاکید کرد:  خانم کلینتون سابقه سرفه به خاطر آلرژی داشته است. روز جمعه پس از بررسی‌های صورت گرفته درباره سرفه‌های طولانی مدت، مشخص شد که وی به ذات الریه مبتلا شده است. او با آنتی بیوتیک‌ها تحت درمان قرار گرفته و به وی توصیه شد تا استراحت کند و برنامه‌های انتخاباتی را لغو نماید.

وی افزود: اتفاق امروز صبح زمانی رخ داد که گرمای شدید هوا موجب شد تا آب زیادی از دست بدهد. من فقط او را معاینه کردم و خانم کلینتون پس از گذراندن دوران نقاهت بار دیگر سلامتی خود را به دست آورده است.

کمپین کلینتون نیز اعلام کرده است که وی تحت تاثیر گرمای شدید هوا قرار گرفته ولی اکنون احساس بهتری دارد.

انتهای پیام/ تسنیم