تیم ملی ایران با شکست پاراگوئه، موفق به صعود به جمع چهار تیم برتر جام جهانی شد.

به گزارش حرف شما، تیم ملی فوتسال کشورمان از ساعت ۰۰:۰۰ امروز (یکشنبه) در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف تیم ملی پاراگوئه رفت که این مسابقه با نتیجه ۳-۴ به نفع ایران به اتمام رسید.

*در نیمه نخست این مسابقه، ایران فرصت های گلزنی زیادی داشت. تیم ایران روی غافلگیری مدافعان، گل اول بازی را توسط مارتینز در دقیقه ۱۳ دریافت کرد. در ادامه و در دقیقه ۱۶، احمد اسماعیل پور با شوتی دیدنی، دروازه پاراگوئه را باز کرد تا بازی مساوی شود. این پایان کار نیمه اول نبود و در آخرین دقیقه این نیمه، سالاس دروازه ایران را گشود تا بازیکنان ایران در نیمه اول با باخت ۲ – یک به بیرون از زمین بروند.

*در آغاز نیمه دوم، فرهاد توکلی دروازه پاراگوئه را باز کرد که داور مسابقه، این گل را به علت خطای هند توکلی نپذیرفت. مهدی جاوید در دقیقه ۲۳، گل تساوی را وارد دروازه نماینده آمریکای جنوبی کرد تا همه چیز برابر شود. در حالی که آیالا به مدت دو دقیقه اخراج شده بود، مهدی جاوید در دقیقه ۳۶ بازی، گل دوم خودش و گل سوم ایران را به ثمر رساند تا تیم ایران برای اولین بار در این مسابقه پیش بیفتد. در دقیقه ۳۹، ویالبا روی ضربه ایستگاهی، گل سوم پاراگوئه را زد تا نتیجه مسابقه، ۳-۳ مساوی شود و بازی به وقت های اضافه برسد.

*در نیمه اول وقت های اضافی، تیم پاراگوئه در زمین خود دفاع کرد و حملات ایران هم به نتیجه ای نرسید. در دقیقه آخر وقت های اضافه، اسماعیل پور از اشتباه دروازه بان پاراگوئه نهایت استفاده را برد و گل چهارم ایران را به ثمر رساند. با سوت داور مسابقه، تیم ایران با نتیجه ۳-۴ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. پیش تر تیم ملی ایران در جام جهانی سال ۱۹۹۲ نیز به این مرحله رسیده بود.

*با این نتیجه، تیم ایران باید بامداد روز چهارشنبه هفتم مهرماه در چارچوب مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده مسابقه اسپانیا – روسیه برود. جدال این دو تیم اروپایی ساعت ۲:۳۰ امروز (یکشنبه) برگزار می شود.

انتهای پیام/ تسنیم