نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید قراردادهای جدید نفتی با شرکتهای بدنامی همچون توتال که سابقه رشوه و فساد را دارند، بسته شود.

به گزارش حرف شما، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه ۹ شهریور) مجلس در تذکر و اخطاری با استناد به اصل ۸۱ قانون اساسی و ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: علیرغم اینکه هنوز نتیجه بررسی قراردادهای نفتی از سوی هیئت تطبیق مصوبات دولت اعلام نشده، شاهد فضاسازی در راستای حل شدن مشکلات قراردادهای نفتی هستیم.

وی ادامه داد: مصاحبه‌ها در رسانه‌ها حاکی از آن است که دولت در حال بستن قرارداد با چند شرکت است، علیرغم اینکه ما هیچ اطلاعی از اصلاح ۱۵ محوری ایراداتی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، نداریم. لذا جای سوال اینجاست که به چه دلیل جلسات توجیهی برگزار می‌شود در حالی که هنوز چیزی مصوب نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با انتقاد از مطرح شدن شرکتهای بدنامی چون توتال برای بستن قراردادهای نفتی گفت: چرا باید با شرکتهایی مانند توتال که سابقه دادن رشوه و فساد در کارنامه‌اش است ، قرارداد بسته شود.

وی تصریح کرد: چرا باید قراردادی بسته شود که حدود ۸ میلیارد دلار از جیب ملت ایران بدون دلیل برداشته می‌شود؛ این توجیهی ندارد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: چرا بستن قرارداد با شرکتهای ایرانی که می‌خواهند طرف قرارداد بشوند، پذیرفته نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: علیرغم اینکه رئیس جمهور دستور داده، قراردادها بر روی میادین مشترک با طرفهای قرارداد بحث شود، مسئولان سراغ میادینی در موارد خاص در داخل کشور رفته‌اند و می‌خواهند با طرفهای خارجی بر روی آنها قرارداد ببندند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس نیز که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی گفت: این مصوبه دولت در هیئت تطبیق مصوبات بررسی می‌شود و اگر آن مصوبات با ملاحظات رهبری همخوانی نداشته باشد، تصویب نمی‌شود. ما هم نتیجه این بررسی‌ها را اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام/ منبع تسنیم