نیروهای ارتش سوریه که عملیات نظامی خود علیه گروه‌های تروریستی را در پی شکست آتش‌بس از سر گرفته‌اند، توانسته‌اند به دستاوردهایی در منطقه الراموسه در جنوب حلب دست یابند.

به گزارش حرف شما، نیروهای ارتش سوریه توانستند کارگاه کود شیمیایی و ساختمان دفاتر و ساختمان‌های اطراف آن واقع در منطقه قدیمی الراموسه در جنوب حلب را از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی کنند.

یک کارشناس نظامی سوری به خبرنگار تسنیم گفت ورود نیروهای ارتش سوریه به عمق منطقه الراموسه القدیمه و آزادسازی کارخانه کود شیمیایی و دفاتر اطراف آن،‌ زمینه پیشروی ارتش به‌سمت شمال شرقی منطقه و به‌طور مشخص به‌سمت شهرک الشیخ سعید در شرق الراموسه و در نتیجه راه دستیابی ارتش به مهمترین دستاورد نظامی در جبهه شهر حلب را باز خواهد کرد.

نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان از صبح امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور، در محور تپه بازو و مدرسه الحکمه و طرح ۱۰۷۰ در جنوب غرب حلب در سایه درگیری‌های شدید با تروریست‌های باند موسوم به جیش الفتح پیشروی کردند و همزمان تجمعات تروریست‌های تکفیری زیر آتش سنگین توپخانه‌ای و موشکی ارتش سوریه قرار گرفت که در نتیجه آن شماری از تروریست‌ها کشته و یا زخمی شدند.

عملیات ارتش سوریه در پی شکست نهایی آتش‌بس شکننده‌ای صورت گرفت که با وجود پایبندی ارتش سوریه،‌ گروه‌های تروریستی هرگز به آن پایبند نبودند و آمریکا نیز از این شرایط سوء‌استفاده کرد و در حمایت آشکار از تروریست‌های تکفیری داعشی، مواضع ارتش سوریه در دیرالزور را بمباران کرد که در نتیجه آن ده‌ها سرباز ارتش سوریه جان باختند.

انتهای پیام/ تسنیم