تیم ملی فوتبال کشورمان برابر چین به نتیجه تساوی رسید.

به گزارش حرف شما، دیدار تیم‌های چین و ایران از گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا از ساعت ۱۶:۰۵ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه المپیک شن‌یانگ آغاز شد و با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. از نکات مهم این بازی مصدومیت دو بازیکن ایران، پژمان منتظری و وحید امیری بود.

در این دیدار برای تیم چین ژنگ چنگ، رن هانگ، لی ژوئپنگ، ژانگ لینپنگ، فنگ ژیائوتینگ، وو لی، ژانگ یونینگ، هائو جونمین، ژائو مینگ‌جیان، هوانگ بوون، یو های به میدان رفتند.

در تیم ملی فوتبال کشورمان هم علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، مسعود شجاعی، مرتضی پورعلی‌گنجی، وحید امیری، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری، رامین رضاییان، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون از ابتدا در ترکیب قرار گرفتند.

نیمه اول
دقیقه یک:
در ثانیه‌های ابتدایی بازی و حدود ثانیه ۳۰ بازی پاس در عمقی پشت مدافعان چین برای سردار آزمون فرستاده شد که مهاجم جوان تیم ملی با توپ فاصله نداشت و تلاش او برای رسیدن به توپ نتیجه نداشت.

دقیقه ۴: ضد حمله برای تیم چین و پاس در عمق ژیائوتینگ موقعیت خطرناکی برای این تیم ایجاد کرد که البته توپ راهی کرنر شد.

دقیقه ۵: کرنر برگشتی چینی‌ها تبدیل به ضد حمله برای ایران شد. مسعود شجاعی کمی در ارسال پاس برای وحید امیری تعلل کرد و این بازیکن برای رسیدن به توپ مجبور به خطا روی ژنگ چنگ، دروازه‌بان چین شد. داور مسابقه هم به دلیل خطای امیری به مهاجم تیم ملی کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۱۲: دروازه‌بان اصلی چینی‌ها به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد و گو چائو جای او را گرفت.

دقیقه ۱۸: ارسال رامین رضاییان در محوطه جریمه چین با ضربه سر سردار آزمون همراه بود که توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: پژمان منتظری به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف از بازی بیرون رفت تا جای خود را به اجبار به سیدجلال حسینی بدهد.

دقیقه ۲۵: حمله تیم ایران از سمت چپ و توپی که پشت محوطه جریمه به مسعود شجاعی رسید، این بار با پاس خوب او برای سردار آزمون همراه بود. مهاجم جوان تیم ملی فوتبال کشورمان نتوانست این موقعیت را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۳۲: ارسال خوب رامین رضاییان روی دروازه چین با ضربه سر شجاعی همراه بود که توپ با فاصله از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: کرنر برای تیم ایران در چند رفت و برگشت و ایجاد موقعیت روی دروازه چین در نهایت راهی اوت شد و بازیکنان تیم ملی نتوانستند از این موقعیت هم بهره ببرند.

دقیقه ۳۶: توپ ارسالی چینی‌ها را مدافعان ایران برگشت دادند، اما توپ برگشتی را ژانگ یونینگ با ضربه‌ای خطرناک روانه دروازه ایران کرد که توپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه عبور کرد و راهی اوت شد.

دقیقه ۳۹: یو های از داور اردنی این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

نیمه دوم
دقیقه ۵۰:
حرکت مسعود شجاعی و پاس او به پشت محوطه جریمه برای علیرضا جهانبخش، با ضربه کم دقت این بازیکن همراه بود و راهی به دروازه چین نداشت.

دقیقه ۵۸: ارسال رضاییان روی دروازه چین، پیش از رسیدن به سردار آزمون توسط دروازه‌بان چینی‌ها راهی کرنر شد.

دقیقه ۶۰: حمله خطرناک برای چینی‌ها با شوت خطرناک آنها در محوطه جریمه همراه بود که توپ پیش از رسیدن به دروازه توسط مدافع ایران به کرنر رفت.

دقیقه ۶۹: کرنر ارسالی از آندرانیک تیموریان با ضربه نه‌چندان خوب سیدجلال حسینی همراه بود تا توپ راهی اوت شود.

دقیقه ۷۱: حمله خطرناک برای چین و تک به تک شدن وو لی با بیرانوند، موقعیت خطرناکی برای میزبان بود که پس از تعلل بازیکن چین بیرانوند توپ را دریافت کرد.

دقیقه ۷۲: مهدی ترابی در ترکیب ایران جای وحید امیری را گرفت که به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی ادامه بدهد.

دقیقه ۷۶: رضا قوچان‌نژاد جایگزین مسعود شجاعی در ترکیب تیم ملی شد.

دقیقه ۷۹: سون که، دومین تعویض چینی‌ها بود که جای ژانگ یونینگ را گرفت.

دقیقه ۸۷: ارسال رضاییان از سمت راست این بار با ضربه سر مرتضی پورعلی‌گنجی همراه بود که توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹: شوت از پشت محوطه جریمه مهدی ترابی با واکنش دروازه‌بان چین همراه بود که توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱+۹۰: هائو جونمین اقدام به شوتزنی به سمت دروازه ایران کرد که شوت سنگین او را بیرانوند در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه ۳+۹۰: ارسال خوب علیرضا جهانبخش از روی نقطه کرنر با ضربه پورعلی‌گنجی همراه بود که دروازه‌بان چین توپ را به راحتی مهار کرد.

ایران با این پیروزی ۴ امتیازی شد و چین هم اولین امتیازش را کسب کرد. برای رده بندی نهایی جدول باید منتظر پایان سایر بازی‌های گروه باشیم.

انتهای پیام/ تسنیم