حسن روحانی تصمیم گرفته است که برادرش را از موج انتقادات دور سازد تا رفتار‎های پیرامون حسین فریدون در انتخابات ریاست‎جمهوری برای وی هزینه‎ساز نباشد.

به گزارش حرف شما، جلسه هیأت دولت، مذاکرات هسته‎ای هتل کوبورگ، سفر‎های استانی و حتی سفر‎های خارجی ردی از حسین فریدون دیده می‎شود. او همه جا با برادرش حضور دارد و خواهان این است که حضورش را به همگان نشان بدهد.

شرایط حسین فریدون در دولت یازدهم حتی جریان اصلاحات را نیز حساس کرده است؛ روزنامه اصلاح‎طلب اعتماد پیرامون جایگاه حسین فریدون در دولت یازدهم نوشت: «فریدون سایه روحانی در غیر رسمی‎ترین دیدار‎هایی است که پیش از این رئیس‎جمهور کشور حضوری در آن نداشته است». و وظیفه سایه روحانی این است که «آنجا که محدودیت‎‎های رسمی و سیاسی مانع از حضور روحانی است، او برادرش را روانه می‎کند، در تعاملات سیاسی درون جناحی، در تیم مذاکره‎کننده هسته‎ای و دیدار با اقشار فرهنگی و هنری و ورزشی. حضور حسین فریدون در هتل‎‎های شهر لوزان و وین تا بیمارستان‎‎های تهران و از رختکن بازیکن تا تئاتر شهر همه حکایت از حضور غیررسمی رئیس‎جمهور دارد.

دستیار امور اجرایی ماموریتی دیگر دارد. آن حرفی را که باید رئیس‎جمهور بگوید در تسلیت به یکی و بنا به معذوریت‎‎هایی نمی‎گوید، فریدون می‎رساند؛ حرفی که نباید از زبان رئیس دولت گفته شود را او به نقل از وی می‎گوید»

اما سایت اصلاح‎طلب نامه‎نیوز روایتی صریح‎تر نسبت به هم‌جریان‌های سیاسی خود دارد؛ این سایت معتقد است رحیم مشایی و حسین فریدون از یک تبار هستند و در همین راستا نوشت: «بسیاری بر این باور هستند که حسین فریدون در دولت یازدهم دقیقا همان نقشی را بازی می‎کند که اسفندیار رحیم مشایی در دولت احمدی‎نژاد بازی می‎کرد. بسیاری از منتقدان دولت روحانی بر این باور هستند که فریدون سو استفاده‎‎های مالی فراوانی دارد که اگر دستگاه قضایی به آن رسیدگی کند تبدیل به از یکی جنجالی‎ترین پرونده‎‎های تاریخ خواهد شد».
با این اوصاف حسین فریدون پس از انتشار اخبار برخی از دستگیری‎‎های مرتبط با فساد مالی از سوی نهاد‎های امنیتی ناپدید شد؛ عدم حضور وی در محافل رسمی شایعات فراوانی را ایجاد کرد به ‎نحوی که روزنامه اصلاح‎طلب آفتاب یزد در گزارشی به غیبت حسین فریدون در جلسات هیأت دولت اشاره کرده است و در همین راستا نوشت: «بیش از دو ماه است که صندلی حسین فریدون در جلسات هیأت دولت در حال خاک خوردن و عاری از هر بنی‌بشری است. همین یک کرسی خالی، جرقه‎ای در اذهان ایجاد کرد که برادر کوچک‎تر رئیس‎جمهور که همچون سایه‎ای همواره به تعقیب وی می‎پرداخت، کجاست و چرا در این جلسات شرکت نمی‎کند. اما تنها با اندکی تامل و نظر افکندن به سایر تصاویر رئیس‎جمهور در ۶۰ روز اخیر می‎توان دریافت که غیبت حسین فریدون تنها به نبودش در جلسات هیأت دولت تحدید نمی‎شود بلکه فریدون ۲ ماه است که در هیچ مراسم رسمی و مهمی، برادر را همراهی نکرده است».
براساس پیگیری‎‎ها حسن روحانی تصمیم گرفته است که برادرش را از موج انتقادات دور سازد تا رفتار‎های پیرامون حسین فریدون در انتخابات ریاست‎جمهوری برای وی هزینه‎ساز نباشد. باتوجه به سابقه سفارت حسین فریدون در مالزی احتمال آن می‎رود که مانند اعضای تیم مذاکره‎کننده هسته‌ای، وی نیز به ‎جای پاسخگویی به افکار عمومی رهسپار سفارتخانه جمهوری اسلامی بشود.
انتهای پیام/ مشرق