سرمربی پرسپولیس گفت: این هفته دربی سوم خود را مقابل سپاهان برگزار می‌کنیم.

به گزارش حرف شما، برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین عصر امروز تیمش در جمع خبرنگاران گفت: این هفته دربی سوم خود را برابر سپاهان انجام می‌دهیم. می‌دانید که رقابت تنگاتنگ با تراکتورسازی داریم و تیم‌های سپاهان و استقلال دیگر رقیبان ما هستند.

وی با اشاره به وضعیت خوب تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: می‌دانیم که آنها این فصل تیم‌شان را جوان کرده‌اند و خیلی سریع توانسته‌اند تیم‌شان را ببندند. می‌دانیم که چه بازی سختی پیش‌ِرو خواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص دوئلش با عبدالله ویسی که فصل گذشته هم به قهرمانی ویسی و نایب‌قهرمانی او ختم شد، گفت: جا دارد یک بار دیگر به ویسی بابت قهرمانی فصل گذشته تبریک بگویم. آنها استحقاق این را داشتند که از یک تیم کوچک یک قهرمان ساختند. اکنون هم ویسی با سپاهان و با تعدادی بازیکن جوان تیم خوبی ساخته است.

برانکو درباره غیبت کمال کامیابی‌نیا در بازی با سپاهان گفت: ما غایبان زیادی داریم. فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان هم مشکل دارند. باید ببینیم وحید امیری می‌تواند به بازی برسد یا نه، اما تلاش می‌کنیم همه بازیکنان را آماده کنیم.

وی درباره موقعیت این فصل پرسپولیس و مقایسه این تیم در سه فصل اخیر گفت: دو فصل پیش پرسپولیس یک بازی مانده به آخرین بازی لیگ و در بازی با پیکان بقای خودش را قطعی کرد، با این حال پرسپولیس فصل قبل می‌توانست قهرمان شود و اگر فصل قبل را با این فصل مقایسه کنیم، آخرین شکست ما بازی با سایپا در تهران بود. بعد از آن ۲۲ بازی نباختیم. اگر ۳۰ بازی اخیر را نگاه کنیم ما فقط یک بازی به نفت تهران باختیم. اکنون ما ۱۲ امتیازی داریم و فصل پیش همین موقع ۴ امتیاز داشتیم. ما فصل پیش ببینید چند گل خوردیم و البته ببینید چند گل زدیم. مهدی طارمی در فصل آماده‌سازی نبود و بیشتر زمان آماده‌سازی را با تیم ملی بوده است. وحید امیری مصدوم شده است و ببینید مهدی طارمی چند موقعیت را از دست داده است. او در بازی با صبای قم، در بازی با تراکتورسازی مقابل دروازه نتوانست موقعیتش را تبدیل به گل کند، دیروز هم نتوانست موقعیت را گل کند و اگر این موقعیت‌ها گل می‌شد شرایط فرق داشت، با این حال من از شرایط تیمم راضی‌ام.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که گویا استقلالی‌ها از کسب یک امتیاز در دربی خوشحال هستند و خودش این مسئله را چطور ارزیابی می‌کند، اظهار داشت: من به بچه‌ها هشدار داده بودم که این دربی است و این بازی هم شرایط خاص خودش را دارد و نمی‌توان گفت چه‌کسی برنده است، به‌خصوص اگر بخواهیم این را مدنظر داشته باشیم که استقلال این فصل تیم خوبی دارد. من قبل از بازی و دیروز بعد از بازی نام بازیکنان این تیم را بردم که آنها تیمی بسته‌اند که قصد قهرمانی دارند. طبیعی است که آنها باید خوشحال باشند، چون کسب یک امتیاز مقابل پرسپولیس برای هر تیمی باعث شادی است.

برانکو درباره اینکه برخی کارشناسان معتقدند که پرسپولیس برای بازی با استقلال با ترس وارد میدان شد، گفت: نه، نمی‌توان به این ترس گفت. جنس این بازی طوری است که باید نام آن را مسئولیت‌پذیری مقابل حریف گذاشت. نمی‌توان گفت که ما با ترس بازی کردیم و اتفاقاً بازیکنان نظم و دیسیپلین خاصی داشتند. تا آخر بازی ما در حال حمله کردن بودیم و استقلال در ۱۵ دقیقه پایانی بازی حتی از نیمه زمین خودش بیرون نیامد. یک گل هم زدیم که آفساید بود.

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس در دو بازی اخیر با ترکیبی ثابت بازی کرده که بازی این تیم زیبا هم نبوده و آیا برای بازی‌های بعدی قصد تغییر ترکیب را دارد یا نه، گفت: اول از همه من حرف شما را قبول ندارم و باید تکرار کنم که ما بعد از یک ماه تعطیلات با تراکتورسازی بازی کردیم. بعد از اینکه شش بازیکن ما به‌دلیل همراهی تیم ملی یک ماه همراه ما نبودند، فقط یک جلسه تمرینی انجام دادند و چهار ساعت هم اختلاف ساعت با چین بود. انتظار داشتید که بازیکنان ما مقابل تراکتورسازی پرواز کنند؟ با این حال دیروز مقابل استقلال بهتر بودیم و خوب بازی کردیم. نظم خوبی داشتیم و موقعیت‌سازی کردیم. انتظار نداشتید که بازیکنان من با سر به دیوار بروند. آیا باید خسرو حیدری، انصاری، ابراهیمی و… را راحت می‌گذاشتیم تا گل بزنند؟ آنها بازیکنان خطرناکی داشتند. من موافق این صحبت شما نیستم و فکر می‌کنم ما در این چند بازی شرایط خوبی داشتیم. مهدی طارمی هم دیر آمده است و فقط ۱۵ جلسه تمرینی با ما داشت که آماده نیست. وحید امیری هم مصدومیت دارد که باید شرایط آنها را مد نظر داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که اگر برای این فصل مهدی طارمی را هم جذب نمی‌کرد، چه‌کسی را برای خط حمله داشت و اکنون که وحید امیری مصدوم شده او گلزن ندارد، خاطرنشان کرد: وحید امیری که در ترکیب ما بود و مصدوم شد. او بازی می‌کرد و مشکلی نداشت.

برانکو در واکنش به این سؤال که چرا در دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی ترکیب اصلی تیمش را تغییر داد در حالی که قبلاً این کار را انجام نمی‌داد، گفت: دیدید که این تغییرات ایجادشده جواب داد و ما نتیجه خوبی در این دیدار کسب کردیم، ضمن اینکه در تیم ما بهترین‌ها و آماده‌ترین‌ها بازی می‌کنند.

وی درباره اینکه چرا پرسپولیس دو بازی است که نمی‌تواند ببرد، تصریح کرد: قرار نیست ما به هر تیمی ۵ گل بزنیم. همه تیم‌های لیگ خوب هستند.

سرمربی پرسپولیس در پایان راجع به حضور هومن افاضلی در تمرین امروز تیمش نیز افزود: افاضلی دوست ۱۵ساله من است. او فوتبال را خیلی خوب می‌فهمد و از دانش بالایی برخوردار است. با افاضلی در تیم ملی همکار بودیم و دوستی با او برای من افتخار است.

انتهای پیام/ تسنیم