سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس غیبت وحید امیری در هشتادوسومین دربی شهر تهران را فقدان بزرگی برای تیمش دانست.

به گزارش حرف شما، برانکو ایوانکوویچ که ظهر امروز (پنجشنبه) در نشست خبری پیش از دربی ۸۳ حضور یافته بود، اظهار داشت: از تعداد زیاد خبرنگاران مشخص است که دربی در حال رسیدن است. قبل از هر چیز باید عید قربان را تبریک بگویم. این دربی ۸۳ است و من، هواداران و همه آماده هستیم. از این فضا و جوی که حاکم است، خوشحالیم و مفتخرم که بخشی از بزرگ‌ترین دربی آسیا هستم.

هیچ دربی مانند دربی تهران نیست
وی با ابراز خوشحالی از اینکه چهارمین دربی را تجربه می‌کند، گفت: البته من دربی کشورهای دیگر را تجربه کرده‌ام، اما هیچ دربی مانند دربی تهران نیست. شباهت این دربی نسبت به دربی‌های دیگر این است که در این بازی از پیش برنده نیستید. دربی‌ها معمولاً بازی‌های هستند که ربطی به جایگاه تیم‌ها در جدول ندارند و وضعیت فعلی در جدول تعیین‌کننده نخواهد بود.

چیزی که مرا خرسند می‌کند عالی بودن ما در ۳ دربی گذشته است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطر نشان کرد: به‌همین دلیل فردا باید در انتظار دربی باشیم که نتیجه‌اش معلوم نیست. همه خوشحالیم که دوباره ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر به ورزشگاه می‌آیند و چیزی که مرا خرسند می‌کند عالی بودن ما در سه دربی گذشته است. هر سه بازی هم جوانمردانه بوده است و هواداران تیم‌های خودشان را پر شور کردند. از همین‌جا همه هواداران را برای حضور در این بازی دعوت می‌کنم، همان‌طور که قبلاً هم حضور داشتند، هوادارانی که همیشه یار دوازدهم ما بودند.

در دربی من و منصوریان مهم نیستیم و همه چیز روی دوش بازیکنان است
برانکو در پاسخ به این سؤال که تیمش مقابل استقلال خوب نتیجه گرفته است اما مقابل منصوریان در بازی با نفت قهرمانی را از دست داد و تحلیلش از این مسئله چیست، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم منصوریان توانایی خود را در نفت نشان داد. او در آن تیم نتایج خوبی کسب کرد و دو فصل پیش باید قهرمان می‌شد. نباید شکی در کیفیت آن تیم داشت. این هم درست است که فصل گذشته با نفت ما را شکست داد و اجازه نداد موفق شویم. البته در بازی رفت در ورزشگاه تختی خوب بازی کردیم و باید با گل‌های زیادی پیروز می‌شدیم. به‌نظرم من یا منصوریان مهم نیستیم و همه چیز روی دوش بازیکنان است.

هر کسی که خوب باشد در ترکیب قرار خواهد گرفت
«سورپرایز شما برای دربی نوراللهی است یا رضاییان؟»، برانکو در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: دربی فرداست و امروز هم تمرین داریم. همان‌طور که گفتم بازیکنان تصمیم گیرنده هستند نه بنده و هر کسی که خوب باشد در ترکیب قرار خواهد گرفت.

فردا ایران بهترین‌هایش را در دربی نشان خواهد داد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد قضاوت تیم داوری فینال المپیک ۲۰۱۶ در هشتادوسومین دربی شهر تهران خاطرنشان کرد: من قبل از هر چیز باید به تیم داوری که فینال المپیک را قضاوت کرد، تبریک بگویم. کسی که می‌تواند فینال المپیک را قضاوت کند، قطعاً کیفیت بالایی دارد. فینال المپیک را فقط بهترین داوران دنیا قضاوت می‌کنند و این افتخاری برای آنهاست و یک افتخار بزرگ برای کمیته داوران و فدراسیون فوتبال که باید از صمیم قلب این موضوع را تبریک بگویم. داوران کمی هستند که فینال المپیک را قضاوت می‌کنند و به‌نظرم کسی حق ندارد به داوری شک داشته باشد. فردا ایران بهترین‌هایش را در دربی نشان خواهد داد، بهترین تیم‌های ایران و بهترین داوران که طبیعی است می‌توانند اشتباه داشته باشند، مانند ما. به‌نظرم مهم روح ورزشی است که باید حاکم باشد و بازی زیبایی ببینیم.

استحقاق استقلال بالاتر از ایستادن در رده چهاردهم جدول است
برانکو راجع به وضعیت خوب تیمش و اینکه آیا غرور به سرخپوشان ضربه نمی‌زند، گفت: غرور همیشه می‌تواند مشکل‌ساز باشد، اما نمی‌توانم باور کنم که بازیکنانم با غرور کاذب وارد میدان شوند. باید یک بار دیگر تأکید کنم که استقلال تیم خوبی دارد و این فقط صحبت و داستان نیست، بلکه تیمی که رحمتی را درون دروازه دارد و در کنار بیرانوند بهترین دروازه‌بان است و از وجود وریا غفوری، مگویان، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی، خسرو حیدری، کاوه رضایی، انصاری که همیشه به ما گل‌زده و رضایی هم در ذوب‌آهن به ما گل زده است، کریمی ، مجیدی و … بهره می‌برد، آیا می‌توان آن را دست‌کم گرفت؟ شاید وضعیت استقلال در جدول خوب نیست، اما استحقاقش بالاتر از اینهاست. کسی که این تیم را دست‌کم بگیرد، به مشکل می‌خورد.

برای استقلال و منصوریان احترام قائلیم
وی درباره وضعیت نامساعد استقلال و منصوریان و اینکه شاید استقلال دفاعی بازی کند و آیا پرسپولیس آمادگی بازی دفاعی حریفش را دارد یا نه، گفت: ما به همه شکل خودمان را آماده کرده‌ایم. اینکه استقلال به چه شکل بازی کند به منصوریان بستگی دارد. اینکه ما هم به چه شکل بازی کنم به من بستگی دارد. درست است که استقلال برد نداشته، اما ما برای این تیم و منصوریان احترام قائلیم. آنها شش هفت بازیکن ملی‌پوش فعلی یا سابق را دارند. من مجیدی، رحمانی و… را به‌عنوان ملی‌پوش نام نبردم که قبلاً ملی‌پوش بودند.

غیبت امیری فقدان بزرگی برای ماست
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به غیبت وحید امیری و احتمال استفاده از زوج علیپور و طارمی گفت: طبیعی است که غیبت امیری فقدان بزرگی برای ماست، چون او در حال حاضر بهترین گلزن ماست. با این حال ما در مراحل بستن تیم طوری کار کرده‌ایم که همیشه بازیکنان آماده‌ای را در اختیار داشته باشیم. علیپور دو فصل پیش به استقلال گل زد و من به او و دیگر بازیکنانم اعتماد دارم، اما در زمین همه چیز مشخص می‌شود.

آمدن پروین و کریمی به اردوی پرسپولیس برای ما ارزشمند است
برانکو در واکنش به حضور علی پروین و علی کریمی در اردوی پرسپولیس گفت: باید از پروین تشکر کنم که آمد و به بچه‌ها امید داد و در تمام طول تمرین کنار ما بود. خوشحالم این اسطوره کنار ما بود که از خانواده ماست. امروز هم علی کریمی آمد و من اینجا بودم و موفق به دیدن او نشدم. با این حال آمدن او و دیدارش با تیم برای ما ارزشمند است. از هر دو نفر تشکر می‌کنم.

همیشه به برد فکر می‌کنیم
وی در خصوص اینکه آیا مساوی هم برای پرسپولیس راضی‌کننده است، گفت: هر نتیجه‌ای که مثبت باشد، برای ما خوب است. با این حال ما همیشه به برد برد و برد فکر می‌کنیم. ما مقابل هر تیمی برد می‌خواهیم، اما قبل از دربی نتیجه از پیش تعیین شده نداریم و شرایط و جایگاه تیم‌ها تعیین‌کننده نیست، بلکه موقعیت آنها تعیین‌کننده است.

مهم این است که ما بهترین بازی را ارائه کنیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه آیا فکر می‌کند تیمش بتواند فردا نتیجه ۴ بر ۲ دربی قبلی یا نتیجه تاریخی دیگری را ثبت کند، اظهار داشت: آنچه برای من مهم است ارائه کردن بازی خوب است و اینکه بازیکنان انرژی بگذارند تا هواداران شاد باشند. استقلال هم همین را می‌خواهد و من فکر می‌کنم اینکه ما چند گل بزنیم خیلی ورزشی نیست. مهم این است که ما بهترین بازی را ارائه کنیم.

انتهای پیام/ تسنیم