حاجی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی مسئولان دولتی که وظیفه رسیدگی به تخلفات مدیران نجومی‌بگیر را بر عهده دارند به دنبال این هستند که با گذر زمان این مسئله فراموش شود.

به گزارش حرف شما، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به انتشار فیشهای نجومی برخی از مدیران دولتی، اظهار کرد: دریافت‌کنندگان حقوقهای نجومی مجازات شده و از سمت خود برکنار و به مردم معرفی شوند.

وی لزوم بازگشت اضافه دریافتی‌های برخی از مدیران دولتی به بیت‌المال را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولان هر چه زودتر قانون را درباره اینگونه پرداختها و دریافتها اصلاح کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه رسیدگی به  تخلفات مدیران باید در کوتاه‌ترین زمان صورت گیرد، تصریح کرد: برخی مسئولان دولتی که وظیفه رسیدگی به تخلفات این مدیران بر عهده آنهاست به دنبال این هستند که با گذشت زمان این موضوع به فراموشی سپرده شود.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین راهکار برای مقابله با پرداخت حقوقهای نجومی چیست؟ تصریح کرد: مهم‌ترین راهکار مقابله با چنین پرداختهایی، تقویت سیستم نظارتی  دیوان محاسبات و سایر دستگاه‌های نظارتی است؛ البته ضابطه‌مند کردن بخشهایی که اقتضا می‌کند حقوق بیشتری به آنها پرداخت شود نیز، ضروری است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس،  تصریح کرد: برخورد قاطع با مدیران متخلف مانع از  تکرار چنین تخلفاتی می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم