معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: هنرهای چوبی سنتی اصفهان در نمایشگاه صنایع دستی نقش خانه به نمایش درآمدند.

به گزارش حرف شما، جعفر جعفرصالحی با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در نقش خانه میدان نقش جهان اظهار داشت: مردم سراسر دنیا دوست دارند، هنرهای سنتی اصفهان را از نزدیک ببینند، به همین منظور، نمایشگاهی در راستای معرفی هنرهای چوبی سنتی اصفهان برپا شده است.

وی افزود: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، ارتباط فرهنگی با زبان هنر برقرار می‌شود و ما اعتقاد داریم که زبان هنر یک زبان جهان فهم است که همه دنیا این زبان مشترک را متوجه می‌شوند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه این نماشگاه مقدمه‌ای برای ارتباط خوب صنایع دستی بین کشور‌ها است، افزود: مهمترین هدف از برگزاری این نمایشگاه، بازاریابی بین کشورهای شرق آسیا است که مردم کیفیت محصولات صنایع دستی اصفهان را ببینند.

وی تصریح کرد: نمایشگاه داشتن در اصفهان یکی از افتخارات بیشتر کشورها است که در کنار هنرمندان اصفهانی هنر خود را به نمایش بگذارند، همچنین با داشتن چنین برنامه‌هایی می‌توان زمینه ارتباط و تعامل بین هنرمندان اصفهانی و کره جنوبی را فراهم کنیم.

جعفرصالحی با اشاره به غنی بودن و قدمت چندین هزار ساله هنر ایران، بیان کرد: ما  داشته‌های فرهنگی را با زبان هنر انقال می‌دهیم که بازتاب بسیار خوبی را به همراه دارد.

وی افزود: تحکیم و تقویت روابط ایران و کره جنوبی با توجه به برگزاری برنامه‌های زیادی در ایران از ابتدای مهرماه سال جاری تا کنون از موضوعاتی است که کره جنوبی به آن باور زیادی داشت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: آثار نمایشگاه صنایع دستی در نقش خانه میدان نقش جهان اصفهان بسیار فاخر و ارزشمند است. همچنین ۱۳۰ اثر در این نمایشگاه وجود دارد که تنوع هنرهای چوبی مانند معرق، منبت کاری و دیگر کارهای چوبی را به خوبی می‌توان دید.

وی با اشاره به شرایط جغرافیایی تهران افزود: در گذشته همه برنامه‌ها درتهران برگزار می‌شد ولی هنرهای چوبی سنتی اصفهان، کره‌ای‌ها را مایل به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در اصفهان کرد.

به گزارش تسنیم، ابتدای سال آینده، نمایشگاه بزرگ صنایع دستی به طور مشترک بین ایران و کره جنوبی در اصفهان برگزار می‌شود که خود نیز مقدمه‌ای برای تعامل و تبادل نظر بین هنرمندان اصفهانی و کره‌ای را به وجود می‌آورد.

علاقه‌مندان به هنرهای سنتی اصفهان می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر از نمایشگاه صنایع دستی نقش خانه بازدید کنند.

انتهای پیام/تسنیم