بسته‌های حمایتی وزارت ارتباطات در حوزه شبکه‌های اجتماعی و برای تمای ذینفعان این حوزه صبح فردا با حضور وزیر ارتباطات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران رونمایی خواهد شد.

به گزارش حرف شما، سید هادی سجادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی یکی از حوزه‌هایی است که به عنوان یک رسانه، بستر پیشرفته‌ای را برای تبادل داده‌ها و ارتباط میان افراد فراهم کرده است.

وی افزود: توجه به جنبه‌های حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت این نوع از سامانه‌ها یکی از موضوعات مهمی است که می‌بایست در کنار توسعه‌های فنی و قانونی حوزه شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: در همین راستا نیز علاوه بر تسهیلات فنی، آگاهی‌های امنیتی و تامین ابزارهای صیانت از حقوق کاربران در شبکه‌های اجتماعی داخلی که می‌تواند یکی از زمینه‌های از بین بردن تهدیدات ناشی از حضور شبکه‌های اجتماعی خارجی باشد، مورد توجه و اهتمام دولت است.

او با بیان این مطلب که سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری دانشگاه شریف اقدام‌های گسترده‌ای را طی یک سال گذشته در جهت آگاهی بخشی به آحاد جامعه را آغاز کرده است، گفت: بر این اساس، ذینفعان حوزه شبکه‌های اجتماعی به سه گروه “توسعه دهندگان”، “کاربران” و “حاکمیت” دسته‌بندی شدند.

وی ادامه داد: برای گروه نخست یکی از موتور جستجوهای متن باز موجود در دنیا انتخاب و با بررسی معماری آن و تغییر معماری و بهبود امنیت آن، برای استفاده توسعه دهندگان در اختیارشان قرار می‌گیرد تا با استفاده از مستندات ارایه شده بتوانند از این موتور جستجو در جهت اهداف و نیازهای خود استفاده کنند.

معاون سازمان فناوری اطلاعات استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی را یکی از ذینفعان مهم در این حوزه ارزیابی و تصریح کرد: بسته‌های آگاهی‌رسان در جهت چگونگی حفظ حریم خصوصی در بستر شبکه‌های اجتماعی و توصیه‌های مفید در این حوزه آماده شده است که صبح فردا رونمایی و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: همایش حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی با همکاری انجمن کامپیوتر ایران برگزار و طی دو روز برگزاری، علاوه بر سخنرانی‌های عملی، کارگاه‌های تخصصی برای فعالان در این حوزه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ تسنیم