سخنگوی بسیج مردمی عراق با بیان اینکه اولویت عملیات موصل، آزادی اهالی این شهر است، گفت: بکارگیری تاکتیک‌های غیر مرسوم و ابتکاری توسط نظامیان عراقی در مبارزه با داعش از عوامل پیشرفت این عملیات است.

به گزارش حرف شما، «یوسف الکلابی» سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق در بغداد اظهار داشت: نیروهای بسیج مردمی در مرحله نخست نبرد آزادسازی موصل پایگاه‌ها و مخفیگاه‌های تروریست‌ها را با موشک و توپخانه هدف گرفتند و  برای آغاز حمله زمینی منتظر دستور فرماندهی نیروهای مسلح هستند.

وی افزود: محور عملیات مقدمی نیروهای بسیج مردمی عراق در جنوب موصل و شمال بیجی به سوی حمام العلیل و بالاخره تا شهر موصل است.

الکلابی با بیان اینکه نبرد موصل بر اساس نقشه‌های جدید و تاکتیک‌های غیرمرسوم برای تروریست‌های پیش می‌رود، گفت: اطلاعات دریافتی از داخل موصل از فرار اغلب سرکرده‌های داعش به سوی شهر رقه سوریه طی چند ماه اخیر حکایت می کند و روحیه دیگر عناصر این گروهک تکفیری کاملا ضعیف شده است.

سخنگوی بسیج مردمی عراق گفت: اولویت عملیات موصل آزادی اهالی و زیربناهای موصل است.

به گزارش فارس، عملیات آزادسازی شهر موصل در شمال عراق از چنگال گروه تروریستی داعش در حالی با موفقیت چشمگیر نیروهای عراقی وارد  سومین روز شده که نگرانی‌ها دربارۀ احتمال انجام حملات شیمیایی داعش و امکان انتقال تروریست‌ها به سوریه افزایش یافته‌است.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، در ساعات اولیه دوشنبه (۲۶ مهر) در یک سخنرانی تلویزیونی، از آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی شهر موصل از چنگال تروریست‌های گروه داعش خبر داد و حدود ۶۰ هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق با همراهی نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگه‌های کُرد، پیشروی‌های خود را در حومۀ این شهر آغاز کردند.

طی روزهای گذشته گزارش‌های متعددی از آزادسازی ده‌ها روستا و شهر در حومۀ جنوبی، شرقی و شمالیِ موصل منتشر شده‏‎ است.

انتهای پیام/ فارس