دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد، در صورتی که به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شود، قدس اشغالی را به‌عنوان پایتخت این رژیم به رسمیت خواهد شناخت.

به گزارش حرف شما، «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، روز یکشنبه در نیویورک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

ستاد انتخابات ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: نشست ترامپ و نتانیاهو بیش از یک ساعت به‌طول کشید  و طرفین به گفت‌وگو درباره «برخی مسائل مهم» پرداختند.

این بیانیه افزود: «ترامپ تأکید کرده است که بیت‌المقدس از بیش از ۳ هزار سال پیش، پایتخت قوم یهود بوده است و آمریکا تحت اداره ترامپ در نهایت حکم دیرینه کنگره را درباره به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت دولت اسرائیل خواهد پذیرفت».

رژیم صهیونیستی بخش شرقی بیت‌المقدس را به اشغال خود درآورده و سرتاسر بیت‌المقدس را پایتخت خود نامیده است. در حالی که سازمان ملل متحد این فرآیند الحاق را محکوم کرده است کنگره آمریکا اکتبر سال ۱۹۹۵ قانونی را تصویب و در آن درخواست کرد بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت جدایی‌ناپذیر رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شود.

ستاد انتخابات ترامپ افزود: ترامپ همچنین با نتانیاهو درباره «کمک‌های نظامی و امنیتی و ثبات منطقه‌ای» گفت‌وگو کرد.

براساس این بیانیه، ترامپ گفته است که اسرائیل شریک مهم ایالات متحده در جنگ جهانی علیه افراطی‌گری است. طرفین همچنین درباره توافق هسته‌ای با ایران، جنگ ضدداعش، و برخی مسائل مرتبط با امنیت منطقه‌ای رایزنی کردند.

از سوی دیگر، نتانیاهو نیز به‌نوبه خود از ترامپ «به‌دلیل ابراز دوستی وی و حمایتش از اسرائیل» قدردانی کرد.

طبق این گزارش، نتانیاهو همچنین دیداری با «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خواهد داشت.

انتهای پیام/ تسنیم