مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تأثیر اقتصاد کلان بر صندوق‌های بازنشستگی گفت: دولت در سال ۹۴ حدود ۳۰هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی داد.

به گزارش حرف شما، محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست تخصصی اقتصاد کلان و تأثیرآن بر صندوق‌های بازنشستگی با بیان اینکه دولت دیگر نمی‌تواند به نفت تکیه کند، گفت: اگر مشکلات و معضلات صندوق‌های بازنشستگی به‌صورت عالمانه و دقیق ریشه‌یابی نشود، در حل آن نیز ناتوان خواهیم بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست اقتصاد کلان و تأثیر آن بر صندوق‌های بازنشستگی از کمک ۳۰هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق‌های بازنشستگی طی سال ۹۴ خبر داد و گفت: این کمک برابر با کل بودجه عمرانی کشور است که در بودجه عمرانی این عدد به‌راحتی قابل تزریق و نقدشونده نیست.

اسلامیان تأکید کرد: بعید است ادامه این روند شتابنده بر کمک دولت به صندوق‌ها بتواند در سال‌های آینده نیز همچنان تداوم یابد و باید با سیاست‌گذاری‌ صحیح به‌سمت توسعه و افزایش کارایی صندوق‌های بازنشستگی برویم.

وی با تأکید بر اینکه در صورت نیاز، باید اصلاح ساختار وضعیت صندوق‌ها انجام شود، افزود: نفت برای اقتصاد کشور مانند پدری بوده که هرگاه فرزند او دچار کمبود، سوءتدبیر و یا معضل می‌شده است، با تزریق درآمدهای خود این مشکل را برطرف می‌کرد؛ اما اکنون به این مرحله رسیده‌ایم که این پدر فوت شده و دیگر نقطه اتکایی به آن نداریم.

انتهای پیام/ تسنیم