توافق کمک نظامی میان آمریکا و رژیم صهیونیستی که گفته می‌شود ۳۸ میلیارد دلار ارزش آن است به امضاء رسید.

به گزارش ، آمریکا و رژیم صهیونیستی توافق «بزرگ‌ترین بسته حمایت نظامی» واشنگتن از یک دولت خارجی در طول تاریخ را امضا کردند. گفته می‌شود بر اساس این توافق ظرف ۱۰ سال آمریکا ۳۸ میلیارد دلار بودجه به اسرائیل تخصیص می‌دهد .

منابعآگاه و نزدیک به مذاکرات آمریکا و اسرائیل اعلام کرده بودند که واشنگتن و تل‌آویو بزودی توافق نهایی مربوط به کمکهای نظامی ۱۰ساله به‌ارزش ۳۸ میلیارد دلار را امضا می‌کنند.

این بزرگترین قرارداد کمکهای نظامی آمریکا به یک دولت خارجی ولی مقامهای رسمی هر دو طرف اعلام کرده‌اند که کاخ سفید توانسته است در این قرارداد، امتیازات بزرگ و مهمی را از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بگیرد.

توافق جدید شامل این مسئله خواهد بود که اسرائیل نمی‌تواند به‌دنبال منابع مالی بیشتری از کنگره فراتر از کمکهای مالی در بسته جدید باشد. اسرائیل در این قرارداد جدید متعهد خواهد شد تا از کمکهای نظامی آمریکا برای خریداری تسلیحات آمریکایی استفاده کند و از سایر کشورها اقدام به خرید تسلیحات نظامی نکند.

یاکوب ناجل مذاکره کننده ارشد اسرائیلی، رئیس موقت شورای امنیت ملی اسرائیل دو شب قبل وارد واشنگتن شده‌ تا مراسم امضای این قرارداد را با سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید آماده کنند.

اوباما: کمکهای نظامی به اسرائیل امنیت آن در محیط خطرناک منطقه افزایش می‌دهد

رئیس جمهور آمریکا پس از امضای بسته کمک نظامی هنگفت به رژیم صهیونیستی این کمک را باعث افزایش امنیت آن دانست.

انتهای پیام/ تسنیم