یکی از اشکالات اساسی در دخالت بی جای فردوسی پور در امور غیر ورزشی این است که در حوزه هایی نظیر فرهنگ، اقتصاد و سیاست هنوز یک برنامه شفاف و بدون خط قرمز وجود ندارد که بتواند بی واسطه خطوط قرمز را کنار گذاشته و هر آنچه که مردم از مسئولان باید بدانند را روی آنتن ببرد.

به گزارش حرف شما، عادل فردوسی پور شب گذشته بار دیگر برنامه ۹۰ را روی آنتن شبکه سوم سیما برد و حالا این برنامه پرمخاطب که اتفاقا عنوان پربیننده ترین برنامه سیما را هم به خود اختصاص داده، در هجدهمین سال فعالیت خود جایگاه ویژه ای در میان مردم به ویژه اهالی ورزش و فوتبالدوستان باز کرده است.

فردوسی پور که همواره در برنامه های خود سعی کرده رفتاری متعادل داشته و بارها و بارها خود را بی طرف و تنها وظیفه خود را اطلاع رسانی شفاف در این برنامه پر بیننده می دانست اما می توان از نوع الفاظی که بعضا بکار می برد متوجه شد که وی دغدغه هایی هم برای یک گرایش سیاسی خاص دارد و در لوای یک برنامه جوان پسند و پربیننده، برخی تفکرات جبهه اصلاحات را با تیکه پراکنی های خاص روی آنتن نمایان ساخته و گروهی دیگر را به تمسخر می کشاند.

بر کسی پوشیده نیست که برنامه نود در خیلی از سیاست گذاری ها مثل تمرکز زدایی و شهرستانی کردن تیمهای بدون تماشگر پایتخت به خوبی نقش خود را بازی کرد و با ساختن سئوالهای جهت دار و پخش گزارش ها و مستندهای تاثیر گذار روی افکار عمومی به خوبی تاثیر می گذاشت .البته در این مسئله هم شکی نیست که پخش برنامه نود کمک های شایانی به فوتبال کشور داشته اما گاهی اوقات نیز فردوسی پور از همین تاثیرگذاری سوء استفاده کرده و گرایشات اصلاح طلبانه خود را بر افکار مخاطبان می خوراند.

این روزها لغو کنسرت های موسیقی در مشهد به خواست مسئولان این شهرستان، خبرساز شده است. همین مساله دستاویزی شد تا شب گذشته نیز عادل فردوسی پور زمانی که می خواست گزارش بازی تیم های سیاه جامگان و صبای قم را پخش کند ، برای این بازی که در مشهد برگزار می شد ، گفت: خداراشکر که در مشهد فوتبال ها برگزار می شود.

از سوی دیگر مساله حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز موضوعی است که از سال ها پیش در محافل روشنفکری و اصلاح طلبی و از سوی برخی چهره های طرفدار حقوق زنان مطرح می شود اما به واسطه تناقض آشکار این اقدام با فرهنگ اسلامی ایرانی کشورمان و همچنین عدم وجود بسترهای لازم برای ورود بانوان به استادیوم های ورزشی، این اقدام میسر نشده است. این در شرایطی است که شب گذشته فردوسی پور مجری برنامه ورزشی نود در یک تیکه پراکنی آشکار دیگر در همین برنامه گفت: از سایت خرید اینترنتی با شماره ملی خانم ها می توان بلیت خرید. خانم ها که متاسفانه نمی توانند به ورزشگاه بروند.

در این باره البته گفتنی است که یکی از اشکالات اساسی در دخالت بی جای فردوسی پور در امور غیر ورزشی این است که در حوزه هایی نظیر فرهنگ، اقتصاد و سیاست هنوز یک برنامه شفاف و بدون خط قرمز وجود ندارد که بتواند بی واسطه خطوط قرمز را کنار گذاشته و هر آنچه که مردم از مسئولان باید بدانند را روی آنتن ببرد.

شب گذشته وقتی فردوسی پور مسئول سایت بلیط فروشی الکترونیکی استادیوم های ورزشی را بر سر چرایی عدم برگزاری مناقصه برای مدیریت این سایت، مواخذه می کرد، بیش از هر زمان دیگری این احساس به وجود آمد که کاش یک ۹۰ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی هم وجود داشت که برخی مدیران را بر سر سهل انگاری ها و کم کاری های و رفتارهای غیر قانونی مورد مواخذه قرار دهد. اما صد حیف که ۱۸ سال از روی آنتن رفتن برنامه شفاف ۹۰ گذشت اما هنوز یک برنامه مشابه در این حوزه ها وجود ندارد.

انتهای پیام/ عصرایران