دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: حاکمان جوان و بی‌خرد عربستان بدانند که نباید صبر و تحمل جمهوری اسلامی ایران را محک بزنند.

به گزارش حرف شما، سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در دیدار کارکنان دفتر دستیاری و مشاورت فرماندهی معظم کل قوا که به مناسبت  عید قربان برگزار گردید، با تحلیل علل فراز و فرودهای روابط میان کشور ایران و عربستان گفت: تعاملات ما با کشورهای جهان اسلام براساس  اعتقادات و علاقمندی‌های مشترک شکل گرفته است و جمهوری اسلامی ایران به دنبال ارتباط موثر و کارآمد با کشورهای اسلامی در جهت همگرایی است.

وی افزود: آنچه مسلم است در حوزه خلیج فارس عربستان سعودی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک رقیب استراتژیک برای خود می‌بیند و آنها با مدیریت آمریکا و صهیونیست‌ها در پی ایجاد تنش در روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند، این در حالی است که شکست‌های عربستان سعودی در عراق، سوریه و یمن نتیجه سیاست‌های نابخردانه حاکمان جوان و ماجراجوی عربستان است که بر مسند قدرت تکیه زده‌اند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به پیام ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله  العظمی امام خامنه‌ای به مناسبت فرارسیدن موسم حج گفت: متاسفانه حکام عربستان سعودی حج را به ابزاری سیاسی برای فشار و کارشکنی تبدیل کرده‌اند و نتیجه عملکرد آنها  امن‌ترین مکان الهی بر روی زمین را به مکانی ناامن برای میهمانان الهی تبدیل کرده است  و فجایع آنها در حج سال گذشته لکه نگی برای این رژیم در طول تاریخ باقی گذاشت.

وی ادامه داد: وقاحت این رژیم تا جایی ادامه دارد که حتی آنها یک عذر خواهی ساده از خانواده‌ها و دولت و ملت‌های اسلامی بواسطه کارشکنی‌ها و کوتاهی‌های انجام شده نداشته‌اند و علاوه بر آن راه برای انجام یکی از مهمترین فریضه‌های اسلامی را برای حجاج ایرانی بسته‌اند.

سرلشکر صفوی با اشاره به تحلیل علمی  خود در نشست مشترک موسسه آینده پژوهی جهان اسلام و مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه که این نشست علمی  در مورخ  ۲۷ مردادماه سال جاری برگزار گردید ،افزود: امروز خیانت حاکمان عربستان سعودی  در تبانی با جنایت‌های آمریکا بر کسی پوشیده نیست و این رژیم و عمال آن  حتی مبانی انسانی  و اخلاقی را در کمک رسانی به حجاج آسیب دیده در نظر نگرفته اند ، چه رسد به آنکه آنها خود را خادم الحرمین بنامند و دم از اصول اسلامی و انسانی بزنند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: در جنگ تحمیلی هشت ساله ، عربستان سعودی بیشترین کمک های مالی را به رژیم بعث عراق  داشت و عراق این پول ها را تبدیل به موشک و بمب علیه ایران کرد ودر حقیقت حاکمیت عربستان  در شهادت ۲۰۰ هزار  شهید ایرانی شریک  هستند و   تردیدی نیست اقدامات عربستان سعودی از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد.

وی با اشاره به قدرت برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: صلح و امنیت و قدرت برتر خلیج فارس از آن ما است، و این موضوع را آمریکایی ها هم می دانند.

وی ادامه داد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تابع منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است   و اصول و خطی مشی اصلی در روابط خارجی را معظم له تعیین می کنند  و در همین راستا  سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال  اقدامات عربستان سعودی مدارا  و خویشن داری بوده است ، اما حاکمان جوان و بی خرد عربستان بدانند که نباید  صبر و تحمل جمهوری اسلامی ایران  را محک بزنند.

انتهای پیام/ تسنیم