برخی تشکل‌های دانشجویی خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: از حضرتعالی درخواست می‌کنیم درباره تحصیل برادرتان در دانشگاه شهیدبهشتی و حواشی آن برای افکار عمومی به ویژه دانشجویان کشور شفاف‌سازی کنید.

به گزارش حرف شما، تعدادی از تشکل‌های دانشجویی کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کردند: ما به‌عنوان جریان دانشجویی مسلمان از حضرتعالی درخواست می‌کنیم که در مورد تحصیل برادرتان در دانشگاه شهیدبهشتی و حواشی آن، برای افکار عمومی و به‌خصوص دانشجویان کشور، شفاف‌سازی را مد نظر قرار دهید.

در ابتدای این نامه آمده است: همان‌طور که مستحضرید چندی پیش اساتید محترم و هیات علمی دانشگاه شهیدبهشتی تهران، در بیانیه‌ای مدعی شدند که برادر شما، بصورت غیرقانونی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده است و به دلیل غیرعادلانه بودن این اتفاق، واکنش‌های زیادی به این موضوع نشان داده شد. از این رو انتظار می‌رفت که به سرعت به این مسئله واکنش نشان دهید و موضوع را برای اذهان عمومی روشن سازید؛ ولی این کار از سوی حضرتعالی انجام نشد و همین موضوع باعث شد که در فاصله کوتاهی، تحصیل شبهه انگیز آقای فریدون در دانشگاه شهید بهشتی، برای افکار عمومی تبدیل به یک چالش فراگیر شود.

این تشکل‌های دانشجویی تأکید کردند: در ادامه‌ این ماجرا، سازمان سنجش و آموزش کشور مدعی شد که برادر جنابعالی از سهمیه ایثار‌گری استفاده کرده است. ولی پس از مدت کوتاهی مشاور رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران در امور ایثارگران مدعی شد که «جناب آقای فریدون، اصلا پرونده‌ ایثارگری ندارد و در این صورت چطور ممکن است از سهمیه ایثارگری استفاده کرده باشند»؟! ادعای مشاور رئیس دانشگاه شهیدبهشتی در امور ایثارگران سوال‌های زیادی را در ذهن مردم، بخصوص دانشجویان ایجاد کرد.

در ادامه نیز تأکید شد: حال بعد از همه‌ این اتفاقات، ما به‌عنوان یک جریان دانشجویی مسلمان، وظیفه خود دانستیم که از حضرتعالی درخواست کنیم که در مورد اتفاقات مذکور، برای افکار عمومی و بخصوص دانشجویان کشور، شفاف سازی را مد نظر قرار دهید. همانطور که استحضار دارید، حکومت اسلامی یک موهبت الهی است و به عنوان امانتی سنگین در این برهه‌ حساس از تاریخ انقلاب اسلامی به دستان شما سپرده شده است و به همین دلیل، انتظاری که از شما وجود دارد این است که عملکردتان در طراز اسلام و انقلاب اسلامی باشد.

در قسمت دیگری از این نامه آمده است: امروز توقع دانشجویان از حضرتعالی این است که یا با ارائه سند و مدرک، برادرتان را از این اتهام مبرا کنید و یا بعنوان یک حاکم اسلامی متعهد به اصول اسلام، رفتاری علوی از خود نشان داده و رفتار حضرت امیرالمومنین علی(ع) با برادرش عقیل را سرلوحه کار خود قرار دهید. امروز، تمام نگرانی ما این است که مبادا ماجراهای تلخی که در دولت‌های قبلی اتفاق افتاد، دوباره تکرار شود. برایمان فرقی ندارد که فساد و رانت در کدام دولت اتفاق بیافتد.

این تشکل‌های دانشجویی ادامه دادند: از شما به‌عنوان کسی که چندی پیش، با مطرح کردن مسئله بورسیه‌های غیرقانونی که در دولت قبل ۱۱۰۰بورسیه غیر قانونی به افراد خاصی داده شده است، اذهان عمومی را متوجه آن کردید، انتظار می‌رود که در مورد مسائل مطرح شده در مورد برادرتان، به گونه‌ای رفتار نکنید که این شائبه به اذهان عمومی متبادر گردد که شما از اعتماد عمومی که نسبت به شما ایجاد شده است، درحال سوء استفاده هستید. «بورسیه و ما ادراک ما البورسیه» را در مورد برادرتان شفاف سازی کنید.

در پایان این نامه آمده است: امروز نگرانی ما این است که رانت‌ها، دروغ‌ها و فساد‌های جناب آقای حسین فریدون که از سوی مقامات رسمی قوای مقننه و قضاییه به جایی برسد که شاهد تکرار رابطه مشایی- احمدی‌نژاد در دولت منتسب به حضرتعالی نیز باشیم. یقینا یکی از دلایلی که اقبال مردم را در انتخابات سال۹۲ متوجه حضرتعالی کرد، انتقاداتی بود که نسبت به دولت قبل داشتید، ولی حالا شاهد تکرار بسیاری از اتفاقات بدی هستیم که در دولت قبل اتفاق افتاده بود.

انتهای پیام/ فارس