رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی ایران تا حدی رشد کرده است که فدراسیون جهانی نام کشورمان را از فهرست وایلد کارت خارج کرده است.

به گزارش حرف شما، سید مهدی هاشمی در مورد وضعیت تیراندازان کشورمان اظهار داشت: متاسفانه مشکلاتی که در ورود تجهیزات ورزشی وجود دارد در اجرای برنامه‌های‌مان هم خلل ایجاد کرده است.

وی افزود: نمی‌دانم چرا با وجود این‌که توانستیم در ساخت موشک خودکفا شویم اما هنوز مشکل فشنگ ورزشی‌مان حل نشده است و بعد از گذشت یک سال از اجرای برجام هنوز در وارد کردن سلاح ورزشی مشکل داریم.

رئیس فدراسیون تیراندازی اظهارداشت: وضعیت تیراندازی روبه رشد است حدود ۴۵ روز آینده مسابقات فینال فینالیست‌ها قرار است با حضور ۱۰ نفر برتر جهان برگزار شود که از این در این رقابت‌ها ۲ نماینده (الهه احمدی و حسین باقری) حضور خواهند داشت و علاوه بر آن فدراسیون ایران به عنوان فدراسیون برتر در جهان معرفی شده است.

هاشمی تصریح کرد: هفت سال پیش از برنامه‌های ۱۰ کشور جهان الگوبرداری کردیم و برنامه‌های آن را به صورت جزئی تا ۱۴۰۴ تعریف کردیم، در طول این مدت از نظر امکانات مشکل وجود داشت اما اجازه ندادیم کمبودها در عملکردمان تاثیر چندانی بگذارد. تاکنون هم نتایج کسب شده طبق پیش‌بینی‌ها طبق برنامه صورت گرفته است و برخی اشکالات کوچک و کمبودها باید برطرف شود.

وی اظهارداشت: تیراندازی ایران تا حدی رشد کرده است که فدراسیون جهانی نام کشورمان را از فهرست وایلد کارت خارج کرده است چون توانستیم توانمندی‌مان را در ۲ دوره المپیک اخیر نشان دهیم و دیگر نیازی نداریم که فدراسیون جهانی از سهمیه خود برای حضور ایرانی‌ها در این عرصه استفاده کند.

انتهای پیام/ منبع میزان