وب‌سایت فوربز در مطلبی به بررسی آیفون ۷ و مقایسه آن با پرچم‌دارهای جدید شرکت سامسونگ پرداخت.

به گزارش حرف شما، وب‌سایت فوربز در مطلبی نوشت: شرکت اپل نتوانست نظر چند تحلیلگر و روزنامه‌نگار مطرح را با معرفی تلفن همراه جدیدش (آیفون ۷) به خود جلب کند. اما به نظر می‌رسد آیفون در بخش‌هایی که اهمیت بیشتری دارند قوی ظاهر شده است.

یکی از تحلیلگران شرکت بین‌المللی داده در این‌باره به فوربز گفته است: “هنگامی که قابلیت‌ها و سخت‌افزار آیفون جدید را مورد بررسی قرار دهیم، درمی‌یابیم شرکت اپل آنچه لازم بوده را انجام داده است.” به عبارت دیگر، آیفون ۷ آنگونه که منتقدان ادعا می‌کنند، تنها نمونه ارتقا یافته از نسخه قبلی خود نیست.

به طور معمول، آیفون‌ها با جدیدترین گلکسی‌های ساخت شرکت سامسونگ مقایسه می‌شوند. در بسیاری از بررسی‌ها، از “گلکسی نوت ۷” و “گلکسی اج ۷” تعریف‌های بسیاری شده است. طراحی مدرن، صفحه نمایش آمولد خمیده، دوربین با کیفیت بالا، عمر باتری طولانی‌تر و نسخه بهبود یافته از اندروید از ویژگی‌های مثبت این دو دستگاه ساخت سامسونگ بوده اند. همچنین استفاده از اسکنر عنبیه چشم و پشتیبانی از واقعیت افزوده از مزایای این تلفن‌های همراه بوده اند.

با این‌حال، این ویژگی‌ها برای مشتریان عادی (نه متخصصان فناوری) اهمیت چندانی ندارد. به طور معمول، خریداران تلفن همراه به ویژگی‌هایی مانند عمر باتری، ظرفیت ذخیره‌سازی، کیفیت دوربین، کارایی سریع، و ضدآب بودن دستگاه توجه می‌کنند. به نظر می‌رسد شرکت اپل تمامی این نکات را در ساخت آیفون ۷ در نظر گرفته است. همچنین، افراد کمی به ویژگی‌هایی مانند اسکن عنبیه و صفحه نمایش خمیده اهمیت می‌دهند.

تا هنگامی که اپل آنچه آیفون را موفق کرده است – مانند کیفیت ساخت بالا و یکپارچگی نرم‌افزار و سخت افزار — را ادامه دهد، نقدهای منفی علیه این شرکت بی‌مورد خواهد بود.

همچنین ممکن است بسیاری از افراد نسبت به حذف جک هدفون از آیفون ۷ شکایت کنند. اما هنگامی که شرکت اپل در معرفی لپتاپ‌های مکبوک اعلام کرد درایو DVD را از آن‌ها حذف کرده است، نیز با چنین انتقادهایی روبرو شد. اما اکنون می‌بینیم لپتاپ‌‎های فاقد درایو نوری فراگیر شده اند.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران