نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در سال های اخیر، بی میلی زوج های جوان نسبت به فرزند آوری افزایش یافته است که تشدید این امر دلایل متعددی دارد.

به گزارش حرف شما، علی رستمیان نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بی میلی زوج های جوان نسبت به فرزند آوری، در سال های اخیر افزایش یافته است که تشدید این امر به دلیل شرایط نامطلوب اقتصاد کشور، بیکاری، عدم امنیت شغلی، نبود بیمه و عدم حمایت جدی دستگاه های حاکمیتی از جوانان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: عدم افزایش مرخصی زایمان، افزایش سن ازدواج و ضرورت فرهنگ سازی و آگاهی مردم از فرزند آوری با قبول کمترین هزینه و امکانات از دیگر دلایل کاهش نرخ رشد جمعیت کشور هستند.

رستمیان ادامه داد: تا زمانی که کشور شرایط و بسترهای لازم را برای جوانان در خصوص حمایت از این قشر فراهم نکند هیچگاه نمی توان انتظار افزایش نرخ رشد جمعیت را داشت

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دستگاه های اجرایی به درستی خواستار رفع این معضل هستند در ابتدا باید برنامه های حمایتی این بخش را در برنامه ششم توسعه مشخص و شفاف کنند به طور مثال چگونگی ایجاد اشتغال و فراهم سازی زیر ساخت های اساسی و تاثیر گذار باید به گونه ای مهیا شود که دیگر هیچ زوج جوانی نگران موارد مذکور نباشد و بدون دغدغه و اضطراب به فرزندآوری روی آورند.

انتهای پیام/ منبع باشگاه خبرنگاران