رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه ایران مشتاق حذف ویزاست و این جزو مصوبه هیئت دولت است، گفت: دولت عراق باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند و فعلاً به نظر می‌رسد حذف ویزا را صلاح نمی‌دانند.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین درباره صحبتهایی که اخیرا درباره حذف ویزای اربعین در شبکه‌های مجازی از سوی برخی افراد مطرح می‌شود، گفت: این صحبتها تعجب مرا برانگیخته است، ایران همیشه خواستار لغو ویزا بوده، اما این مسئله فعلا مورد تأیید دولت عراق نیست.

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه دولت عراق به دلایلی شرایط پذیرش حذف ویزا را ندارد، یادآور شد: درباره اینکه گفته می‌شود مسئولان عراقی موافق حذف ویزا هستند، تفاهم‌نامه‌هایی وجود دارد، اما اکنون توافقی برای اجرایی کردن آن صورت نگرفته است و این تفاهم‌نامه نیز بر اساس قوانین اداری برای اینکه در مرحله اجرایی وارد شود، کمی زمان‌بر است، با این حال، احترام به حاکمیت عراق برایمان یک اصل محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: ایران مشتاق حذف ویزا است و هیچگونه مانعی را ایجاد نکرده است و حتی این مسئله جزو مصوبه هیئت دولت محسوب می‌شود، اما دولت عراق باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند و فعلاً به نظر می‌رسد دولت عراق حذف ویزا را صلاح نمی‌داند، ضمن اینکه همه باید با توجه به وضعیت فعلی عراق این حق را به آنان بدهند.

وی با اعلام این خبر که قرار نیست هزینه ویزا برای زائران اربعین حسینی افزایش یابد، گفت: امسال بحث بیمه زائران مورد توجه ستاد مرکزی اربعین است و آنان در تلاش هستند بیشترین خدمات را با کمترین هزینه در اختیار زائران قرار دهد.

انتهای پیام/ تسنیم