دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در حالی دومین مناظره نامزدهای اصلی نامزدهای ریاست جمهوری را پشت سر گذاشتند که یکی از موضوعات جنجالی این مناظره، موضوع روابط غیراخلاقی بود.

به گزارش حرف شما، در حالی که فشارها بر دونالد ترامپ بر سر اظهارات زننده او علیه زنان تشدید شده، کارنامه اقدامات بیل کلینتون و هیلاری کلینتون نشان می‌دهد که در ارتباط با اقدامات آنها درباره روابط غیراخلاقی، نقاط تاریک و پر ابهامی زیادی وجود دارد.

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در حالی دومین مناظره نامزدهای اصلی نامزدهای ریاست جمهوری را پشت سر گذاشتند که یکی از موضوعات جنجالی این مناظره، کلیپ ویدئویی اظهارات رکیک نامزد جمهوریخواه نسبت به زنان بود.

در این فیلم که تاریخش به سال ۲۰۰۵ برمی‌گردد، ترامپ با لحنی مفتخرانه از تلاش‌هایش برای برقراری روابط جنسی با زنان سخن گفته و عنوان می‌کند: «وقتی آدم ستاره باشد آنها (زنان) اجازه هر کاری را به او می‌دهند.»

ترامپ در این فایل، از رکیک‌ترین الفاظ برای توصیف تلاش‌هایش برای روابط جنسی با زنان استفاده و همچنین به یک مورد از تلاش ناموفقش برای فریب یک زن متاهل اشاره می‌کند.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری به دنبال جنجال بر سر انتشار اظهارات رکیکش در بیانیه‌ای عذرخواهی کرد اما در مقابل تهدید کرد که درباره روابط جنسی بیل کلینتون شوهر رقیب دموکراتش بیشتر صحبت خواهد کرد.

ترامپ بیل کلینتون را این‌طور توصیف کرد: «در تاریخ سیاسی آمریکا کسی نیست که به اندازه وی از زنها سوءاستفاده کرده باشد».

او همچنین تاکید کرد که هیلاری کلینتون، زنانی را که مورد آزار جنسی بیل کلینتون قرار گرفتند، تحت فشار می‌گذاشت و آنها را تهدید می‌کرد.

موضوع روابط خارج از عرف سیاستمداران آمریکایی و ارتباط نامشروع آنها با زنان موضوع تازه‌ای نیست و مثال‌های بسیاری از اینگونه روابط وجود داشته است.

آنچه این موضوع را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بیش از پیش مطرح کرده، طرح صریح آن در رسانه‌های آمریکایی و حتی پیش کشیده شدن آن در مناظرات نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات است به گونه‌ای که لااقل تا پیش از این به این نحو سابقه نداشته است.

هرچند در حال حاضر در آمریکا، فشارها بر ترامپ درباره اظهارات رکیکش در قبال زنان شدت گرفته، اما باید گفت که رکورد تاریک بیل کلینتون، سبب شده او در تلاش برای کاهش فشارها، این موضوع را پیش بکشد و حتی ساعتی قبل از مناظره دوم، نشستی خبری با ۴ زن قربانی رئیس‌جمهور اسبق ترتیب دهد.

عمق رسوایی اخلاقی بیل کلینتون چهل و دومین رئیس‌جمهور آمریکا تا حدی بود که حتی کنگره این کشور در سال ۱۹۹۸ برای او جلسه استیضاح تشکیل داد.

مذاکرات استیضاح مبتنی بر اتهامات دروغگویی غیرقانونی کلینتون و لاپوشانی رابطه او با «مونیکا لوینسکی» کارمند وقت کاخ سفید و بعدی وزارت دفاع آمریکا بود.

در صحن مجلس بحث داغی درگرفت و دو اتهام با حمایت جمهوریخواهان و اندکی از دمکرات‌ها تصویب شد. اما بعدتر مجلس سنا کلینتون را از هر دو اتهام تبرئه کرد.

در سال ۲۰۰۱، پس از اینکه بیل کلینتون نزد دادگاه آرکانزاس پذیرفت که در پرونده «پائولا جونز» در اقداماتی دخیل بوده که به کار وزارت دادگستری ضربه زده، جواز وکالتش به مدت ۵ سال معلق شد.

در ۱۹۹۴ جونز از کلینتون به دادگاه شکایت کرد که رئیس‌جمهور وقت آمریکا بدون رضایتش در ۱۹۹۱ به سوی او نزدیک شده است؛ شکایتی که در ۱۹۹۸ قاضی پرونده آنرا رد کرد ولی جونز به حکم اعتراض کرد.

در پی تأیید رابطه کلینتون با لوینسکی شکایت جونز دوباره به جریان افتاد. کلینتون بعدها با مصالحه‌ای خارج از دادگاه موافقت کرد و برای اتمام شکایت، به جونز ۸۵۰ هزار دلار پرداخت کرد.

بیل کلینتون که پیش از ریاست جمهوری به مدت ۱۲ سال فرماندار آرکانزاس را بر عهده داشت، موارد متعدد دیگری از روابط غیراخلاقی در کارنامه خودش داشته است.

«جوآنیتا برادریک» یکی دیگر از زنانی بود که گفته بود بیل کلینتون در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به او تجاوز کرد.

وی که از زنان طرفدار کلینتون در مبارزات انتخاباتی آن زمان بود، پس از درخواست او برای ملاقات به هتلی در آرکانزاس رفت اما در نهایت با آزار جنسی ماجرا تمام شد.

برادریک در یک برنامه تلویزیونی درباره این ماجرا گفت که بیل کلینتون در جریان حمله جنسی، او را گاز گرفت و زخمی کرد.

«دالی کایل» یکی دیگر از زنانی است که در کارنامه تاریک و سیاه بیل کلینتون به چشم می‌خورد.

او که از همکلاسیهای دوران بچگی کلینتون بوده، تاکید کرده که از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۲ با وی رابطه جنسی داشته است (این در حالی است که بیل کلینتون در سال ۱۹۷۵ با هیلاری کلینتون ازدواج کرد).

«کایل» بعدها کتاب خاطراتی با عنوان «هیلاری؛ آن زن دیگر: یک خاطره سیاسی» منتشر و در آن تاکید کرده که هیلاری کلینتون کاملا در جریان رفتارهای شوهرش قرار داشت.

به گفته او، هیلاری کلینتون از همان ابتدا در جریان قرار داشت و برای بیل کلینتون نقش «شریک عاطفی» را ایفا نکرده بلکه برایش ایفاگر نقش تامین‌کننده کمک مالی داشت.

کایل در کتابش نوشت: «هیلاری نقشش را برای انتخاب بیلی به عنوان رئیس‌جمهور ایفا کرد چرا که پس از آن، نوبت او خواهد شد تا به عنوان اولین زن(به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا) وارد کاخ سفید شود».

«کاتلین ویلی» یکی دیگر از زنانی است که بیل کلینتون را به آزار جنسی متهم کرده است.

او که سابقه فعالیت به عنوان داوطلب در کاخ سفید را دارد، در سال ۱۹۹۸ گفت که بیل کلینتون در سال ۱۹۹۳ در کاخ سفید او را مورد آزار جنسی قرار داده و دستمالی کرده بود.

«جنیفر فلاورز» مدل و بازیگر آمریکایی از دیگر افرادی است که بیل کلینتون خودش رسما تایید کرده با او رابطه جنسی داشته است.

وی در سال ۱۹۹۲ اعلام کرد که با بیل کلینتون رابطه جنسی ۱۲ ساله داشت که این موضوع در آن زمان با تکذیب کلینتون مواجه شد اما در سال ۱۹۹۸ رئیس‌جمهور وقت، به رابطه جنسی با این بازیگر اذعان کرد.

نام‌های دیگری هم در ارتباط با پرونده روابط غیراخلاقی بیل کلینتون دیده می‌شود که در بین آنها «سالی پردو» دختر شایسته پیشین ایالت آرکانزاس است.

او گفته است که در سال ۱۹۸۳ با بیل کلینتون فرماندار وقت ایالت آرکانزاس به مدت ۴ ماه رابطه داشته است.

هر چند پرونده شکایت‌ها از بیل کلینتون در زمینه آزار جنسی و روابط غیراخلاقی قطورتر از دونالد ترامپ است، اما مشابهت‌هایی بین آنها در این زمینه دیده می‌شود.

هم ترامپ و هم کلینتون، توجه خاص و ویژه‌ای به دختران شایسته، بازیگران زن و مدل‌ها داشته‌اند و می‌توان در زندگی آنها رد پای آنها را به وضوح دید.

ترامپ که رسما سه بار ازدواج کرده است، هر سه همسرش یا در زمینه بازیگری فعالیت داشتند یا مدل بودند.

ترامپ در سال ۱۹۷۷، با «ایوانا ترامپ»، مانکن اهل جمهوری چک ازدواج کرد. این دو با هم سه فرزند دارند. آنها در سال ۱۹۹۱ طلاق گرفتند.

ترامپ در سال ۱۹۹۳ دو ماه پس از تولد دخترش به نام تیفانی با هنرپیشه‌ای به نام «مارلا میپل» ازدواج کرد. آنها در سال ۱۹۹۹ طلاق گرفتند.

ترامپ در سال ۱۹۹۸، با «ملانیا کناوس» مانکن اهل اسلوونی ملاقات کرد و پس از آشنایی چند ساله، آنها سرانجام در سال ۲۰۰۵ ازدواج کردند.

ازدواج اول ترامپ، در نهایت به دنبال افشای روابط غیراخلاقی او با مارلا میپل به طلاق انجامید. ترامپ یک سال پس از طلاق، با میپل ازدواج کرد. ازدواج دوم ترامپ اما کمتر از ۶ سال دوام داشت.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا یک سال پس از ازدواج دومش به رابطه غیراخلاقی‌اش اذعان کرد اما با لحنی افتخار آمیز از آن سخن گفت.

ترامپ در سال ۱۹۹۴ درباره رابطه با مارلا میپل در زمانی که او در ازدواج با همسر اولش بود، گفت: «زندگی من از بسیاری جهات، خیلی خوب بوده است. تجارتم عالی بوده. یک دوست دختر زیبا، یک زن زیبا. همه چیز زیبا بود».

انتهای پیام/ فارس